Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

МІСЦЕВІ ГРОМАДИ ПОВИННІ ВЗЯТИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ ГРОМАДЯН

На цьому наголосив під час апаратної наради керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

Начальник обласного управління інфраструктури Володимир ДУДЧЕНКО повідомив, що місцеві перевізники надали послуг пільговим категоріям громадян на суму 9,23 млн. грн. А рівень надходжень з місцевих бюджетів до обласного в рамках виконання програми пільгових перевезень складає 59,1% 9 (4,2 млн. грн.), програмою ж передбачено  7,14 млн. грн.

У повному обсязі на пільгові перевезення перераховано кошти Охтирською та Роменською місцевими радами, 11 районами та 10 ОТГ.

 Найнижчі показники, за даними обласного управління інфраструктури, у виконанні обласної програми щодо пільгових перевезень мають Конотопський (36,9%), Кролевецький (27,7%), Липоводолинський (25,8%) райони, Кролевецька ОТГ (9,5%).

Володимир Дудченко підкреслив: «Якщо місцева влада не передбачить кошти на повне виконання обласної програми щодо пільгового перевезення громадян, то вже невдовзі область матиме соціальну напругу – перевізники відмовляться возити пільговиків».

За підсумками розгляду цього питання Дмитро Живицький нагадав керівникам органів місцевого самоврядування, що у рамках реформи децентралізації надходження до бюджетів громад значно збільшилися. Інколи ці бюджети більше за районні. Але, якщо коштів громаді не вистачає, тоді необхідно знаходити шляхи поповнення бюджету, зокрема зайнятися нарешті наведенням належного порядку щодо обліку та використання землі. 

Також керівник апарату облдержадміністрації навів приклад м. Києва, де запроваджено електронний облік пільговиків, коли особа, яка користується пільговим проїздом, має особисту картку, по якій вона ідентифікується у транспорті, і кошти за надані послуги  перераховуються  у повному обсязі.