Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НАДАННЯ ПІЛЬГ ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН З УРАХУВАННЯМ СЕРЕДНЬОМІСЯЧНОГО СУКУПНОГО ДОХОДУ СІМ’Ї

За інформацією управління соціального захисту населення Охтирської райдержадміністрації Кабінетом Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389 “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї”  встановлено, що пільги надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України.

 До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

пенсія;

заробітна плата;

грошове забезпечення;

стипендія;

соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

доходи від підприємницької діяльності.

 У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права, а саме з 01.01.2022 по 31.12.2022.

Відповідно до п.п. 1 п. 4 ст. 169 розділу ІV Податкового кодексу України граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга, впродовж всього 2022 року складає  3470 грн.

 У разі, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу - право на отримання пільг втрачається.

 У разі зменшення середньомісячного доходу, пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

 Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять інші доходи крім пенсії та соціальної допомоги, або у складі сім’ї яких є працездатні особи, подають до управління соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про свої доходи та доходи членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.