Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

УРЯД ПОСИЛИВ КОНТРОЛЬ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПРАВ ДІТЕЙ З ВРАЗЛИВИХ КАТЕГОРІЙ, ЕВАКУЙОВАНИХ ВСЕРЕДИНІ УКРАЇНИ АБО ЗА ЇЇ МЕЖІ

 

Міністр соціальної політики України Марина ЛАЗЕБНА повідомила, що Уряд ухвалив рішення, яке посилює контроль під час воєнного стану за дотриманням прав дітей з вразливих категорій, евакуйованих в межах України або за її межі, та забезпечує організацію повернення таких дітей за місцем проживання

Рішення розроблене Координаційним штабом з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

 З початку введення воєнного стану більше 10,7 тисяч дітей з вразливих категорій були евакуйовані. З них більше 7,4 тисяч – за кордон, 3,3 тисячі – всередині країни. 4,3 тисячі дітей з числа евакуйованих – з сімейних форм виховання, 6,4 тисячі – з числа зарахованих до закладів на цілодобове перебування.

Облік інформації про переміщення та місце перебування цих дітей забезпечить захист їхніх прав, насамперед на безпеку, можливість возз’єднання із сім’єю, допоможе попередити потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Відповідно, ухвалене рішення Уряду запроваджує облік інформації про дітей, які тимчасово переміщені (евакуйовані) на території України, де не ведуться бойові дії, або за межі України; забезпечує доопрацювання Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» для ведення в ній відповідного обліку; забезпечує захист інформації, що міститься в інформаційно-аналітичній системі «Діти».

За матеріалами: https://www.msp.gov.ua/news/21816.html