Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ГРОМАДАХ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ БІЛЯ КОРДОНУ З РФ

За дорученням керівника Сумської обласної військової адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО заступник керівника Олег КОВАЛЬ відвідав прикордонні Миропільську, Хотінську та Юнаківську громади та обговорив з керівництвом громад якість надання соціальних послуг в нинішніх непростих умовах

«Попри обстріли у прикордонних громадах, люди тут намагаються жити звичайним життям, − зазначив за результатами нарад з керівництвом громад Олег Коваль. − Частина людей в перші дні повномасштабного вторгнення залишила свої домівки, але сьогодні багато родин уже повернулися додому. Тому що вдома завжди краще. Вдома, як то кажуть, і стіни захищають. Також я побачив, наскільки об’єднані люди в цих громадах. Соціальні працівники виконують свою роботу якісно й чітко знають потреби людей і намагаються їм допомогти».

У ході нарад заступник торкався питань передачі гуманітарної допомоги тим, хто цього потребує. Зокрема, наголосив на тому, щоб люди чітко знали від кого отримують гуманітарну допомогу.

«Мені часто говорять, що отримують допомогу від голови громади якогось чи, наприклад, від першого гуманітарного штабу. І мене дуже обурює така відповідь. Тому що ми − Сумська обласна військова адміністрація, гуманітарні штаби, голови громад − лише передаємо гуманітарну допомогу. Вона не наша, не від нас. Вона − від наших іноземних партнерів, − наголосив Олег Коваль − Ми − транзит. Наше завдання − прийняти вантаж, логістично доопрацювати і доставити громадянам. Тут політики бути не може».

Наразі громади отримують гуманітарну допомогу від міжнародного фонду World Central Kitchen. Вона придбана за кошти американських платників податків. Також область активно співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), World Food Program від ООН, УВКБ ООН (Агентство ООН у справах біженців), Міжнародною організацією Червоного Хреста тощо. І з цих та інших  організацій теж надходять гуманітарні вантажі.

Також говорили з головами громад та керівниками підрозділів соціального захисту та служб у справах дітей про безпеку дітей в умовах воєнного часу, особливо тих, що знаходяться під опікою держави, соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах тощо.

«Ви бачите і чуєте війну особливо гостро, тому що на ваших територіях розриваються снаряди, б’ють з артилерії та мінометів. Допомагайте родинам з дітьми врятувати їх дитинство. Це й укриття, і контроль за родинами, які можливо, втратили роботу через війну і психологічна допомога дітям в родинах у складних життєвих обставинах. І завжди розраховуйте на допомогу обласної військової адміністрації. Ми на зв’язку − 24 / 7»,  − підкреслив Олег Коваль.