Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

З 2014 РОКУ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ 34 ГРОМАДЯНАМ ВСТАНОВЛЕНО СТАТУС ОСОБИ, ПОСТРАЖДАЛОЇ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Про це повідомив під час засідання обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми заступник голови Сумської ОВА Олег КОВАЛЬ

30 липня − Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Напередодні цієї дати учасники обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми зібралися на засідання в режимі відеозв’язку, щоб ще раз обговорити це болюче і на жаль, і досі актуальне питання.

«Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками», − зазначив Олег Коваль.

Присутня на засіданні директор Департаменту соціального захисту населення Сумської ОВА Людмила МУСІЯКА додала, що Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. Торгівля людьми – це кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Учасники засідання говорили про те, що існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності (популярна сфера – наркобізнес), трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні за час незалежності 260 тис. українців постраждали торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу. 

Починаючи з 2014 року, в Сумській області 34 громадянам встановлено статус особи, постраждалої від торгівлі людьми.

Учасники засідання також розповіли про Соціальні послуги, які має право отримати особа, яка постраждала від торгівлі людьми:

  • інформаційні щодо своїх прав та можливостей, викладені мовою, якою володіє така особа;
  • медичні;
  • психологічні;
  • соціальні;
  • правові;
  • тимчасове розміщення в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації;
  • відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;
  • одноразову матеріальну допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (на сьогодні – більше 6 тисяч гривень);
  • допомогу у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку;
  • інші необхідні для надання допомоги.