Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ГЕНДЕРНЕ ПРОВАЛЛЯ В УКРАЇНІ

Попри те, що економічна ситуація в Україні стабілізується, в гендерному питанні наша країна за 10 років «посунулася» на 21 щабель – з 48 місця в 2006 році до 69 – в 2016

Дослідження включає 144 країни та проводиться Світовим банком.

Лідирують в індексі Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція – примітно, що це країни з найкраще розвинутими економіками.

Подолати гендерне провалля наша країна зможе лише через 170 років. До прикладу, європейським країнам для досягнення повної рівності між чоловіками та жінками знадобиться ще 47 років.

Та тут йдеться не лише про несправедливість – нехтування забезпеченням рівних прав між жінками та чоловіками загальмовує розвиток української економіки (і світової також).

Середньомісячна зарплата чоловіків в Україні перевищує зарплату жінок на 26,6%. Згідно з даними Держстату, впродовж першої половини 2017 працівник-чоловік в Україні в середньому заробляв 7779 гривень на місяць. Жінка –  лише 6243 гривні.

Й з роками ситуація лише погіршується – в 2015 році чоловіки заробляли на 25% більше.

За розрахунками Світового банку, ситуація з оплатою праці в Україні ще гірша – на кожній заробленій жінкою гривні, український чоловік заробить 1,67 грн.

Парадоксальності ситуації додає те, що по факту жінки працюють більше за чоловіків. Середній робочий день чоловіка триває 7 годин 48 хвилин. Жінка ж в середньому працює 8 годин 39 хвилин. Й майже п’ять годин жінка змушена витрачати на неоплачувану працю на кшталт приготуванні їжі, прибирання, догляду за дитиною. Чоловіки жертвують на сімейні справи лише 1,5 години на день.