Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

РЕМОНТ ТА ДОСТРОКОВА ЗАМІНА ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 05 квітня 2012 р. № 321 „Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку  таких засобів” інвалід, дитина-інвалід, інша особа мають право на безоплатний гарантійний та післягарантійний ремонт

Ремонт технічного та іншого засобу реабілітації, гарантійний строк експлуатації якого не закінчився, проводиться сервісним центром, підприємством за рахунок коштів підприємства-виробника (постачальника).

Післягарантійний ремонт проводиться підприємствами, сервісними центрами за рахунок коштів державного бюджету. Зазначеному ремонту підлягають технічний та інші засоби реабілітації, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації або зберігання.

Ремонт технічних засобів реабілітації проводиться підприємствами, сервісними центрами за зверненням місцевого органу  соціального захисту населення  на підставі заяви інваліда, дитини-інваліда, іншої особи або їх законного представника.

Ремонт індивідуальних засобів реабілітації проводиться підприємствами на підставі письмової заяви інваліда, дитини-інваліда, іншої особи або їх законного представника.

Технічні та інші засоби реабілітації, видані інваліду, дитині-інваліду, іншій особі, можуть бути достроково замінені на підставі:

- акта про недоцільність проведення їх ремонту, складеного підприємством, сервісних центром;

- довідки про викрадення;

- зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК.

У разі зміни антропометричних даних, зокрема розміру кукси інваліда, дитини-інваліда, іншої особи, які користуються протезом модульного типу, підприємство замінює приймальну гільзу (куксоприймач) на підставі висновку комісії підприємства з обов’язковим внесенням  інформації про таку заміну до банку даних та картки протезування.

Заміна технічних та інших засобів реабілітації раніше встановленого строку проводиться за медичними показаннями на підставі висновку МСЕК, ЛКК, а також у разі недоцільності проведення їх ремонту, що підтверджується актом  комісії підприємства.

У разі отримання інвалідом, дитиною-інвалідом, іншою особою або їх законними представниками нового технічного та іншого засобів реабілітації післягарантійний ремонт раніше виданого засобу за рахунок коштів державного бюджету не проводиться.

Додаткову інформацію Ви можете отримати в управлінні соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації за адресою: м. Охтирка, вул. Київська,1, кабінет № 5, або за  тел. 2-52-89