Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПОВЕРНЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ІНШИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ СМЕРТІ ІНВАЛІДА ТА ІНШОЇ ОСОБИ

Відповідно до п. 26 Постанови Кабінету Міністрів України від  05.04.2012 р. № 321 „Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів” у разі смерті інваліда, іншої особи виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається органу  соціального захисту населення  або сервісному центру із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування таких засобів членами сім’ї померлого інваліда чи іншої особи

Органи  соціального захисту населення та сервісні центри організовують повернення технічних та інших засобів реабілітації, якими були забезпечені одинокі інваліди та інші особи, що померли.

У разі відмови членів сім’ї померлих інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб повернути технічні та інші засоби реабілітації проводиться їх вилучення за рішенням суду.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 18.02.2015 року № 186 затверджений перелік технічних та інших засобів реабілітації, виданих інвалідам, дітям-інвалідам та іншим окремим категоріям населення, що підлягають поверненню  у разі смерті зазначених осіб та з інших причин, якщо строк їх експлуатації не закінчився. Поверненню підлягають:

  1. 1.      Допоміжні засоби для особистої рухомості:

-          засоби для ходіння, керовані обома руками;

-          ходуни-рамки;

-          ходуни на колесах;

-          ходуни-стільці;

-          ходуни столи

  1. 2.      Засоби для пересування:

-          крісла колісні різних модифікацій, крім засобів для пересування, що оснащені гігієнічним пристроєм;

-          триколісні велосипеди;

-          допоміжні засоби для підйому.

  1. 3.      Меблі:

-          ліжка (ліжка-підйомники);

Технічні та інші засоби реабілітації, які повернуті інвалідами, дітьми-інвалідами, іншими особами, їх законними представниками, передаються для забезпечення інших з числа перелічених осіб, комплектування сервісних центрів, пунктів прокату зазначених засобів, територіальних центрів соціального обслуговування населення, будинків-інтернатів, інших установ, які перебувають у сфері управління Мінсоцполітики, а також до майстерень з їх ремонту.

Технічні та інші засоби реабілітації, строк експлуатації яких закінчився, поверненню не підлягають.

За додатковою   інформацією   звертатись   за адресою: м. Охтирка, вул.. Київська,1,  тел. 2-52-89

 Управління соціального захисту населення

Охтирської районної державної адміністрації