Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВЛАДА ДБАЄ ПРО ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

 

Тамара Іщенко: «Сумщина успішно виконує завдання Президента України щодо надання якісних медичних і соціальних послуг людям з особливими потребами»

«Нині у регіоні проживає 60,7 тисячі інвалідів різних груп і категорій, що становить 5,3% населення, у тому числі 3,5 тисячі дітей-інвалідів. Саме вони потребують найбільшої уваги та підтримки з боку влади», – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко у ході розширеної апаратної наради за участю представників медичних установ та соціальних закладів.

За словами посадовця, в області діє 25 територіальних центрів соціального обслуговування громадян, у яких надається понад 50 видів соціальних послуг. Вони обслуговують понад 38 тисяч непрацездатних людей.

На виконання соціальних ініціатив Глави держави, в регіоні запроваджено роботу мультидисциплінарних команд та «мобільних соціальних офісів», де жителі сільської місцевості можуть одержати всі необхідні консультації фахівців, отримати допомогу в оформленні документів тощо, поінформувала Тамара Іщенко. Крім того, на Сумщині забезпечено функціонування 13 інтернатних установ для громадян похилого віку, інвалідів і дітей-інвалідів, у яких проживає 1691 особа, зокрема 71 дитина-інвалід.

За словами Тамари Іщенко, велика увага приділяється оздоровленню інвалідів. Так, у лікувально-профілактичних закладах області виділено майже 700 ліжок, де проліковано 16 тисяч  хворих та  інвалідів згідно з рекомендаціями медико-соціальних експертних комісій.

«З метою інтегрування людей з обмеженими можливостями в суспільство, в області традиційно проводиться театральний фестиваль «Веселка», фестивалі «Розмай», «Барви життя», «Повір у себе». Щороку з нагоди Міжнародного дня інвалідів відбуваються обласні заходи, проводяться виставки художньо-прикладного мистецтва творчо обдарованих інвалідів «Творчість не має меж», – поінформувала Тамара Іщенко.