Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ЧЕРВНІ 2014 РОКУ

 

У червні 2014р. індекс споживчих цін по області становив 100,8%, по Україні – 101,0%, з початку року (база – грудень 2013 року) – 111,3%, по країні в цілому – 111,6%.

На споживчому ринку області у червні 2014 року індексцін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 100,5%. Серед продуктів харчування на 3,1%–1,0% подорожчали м’ясо та м’ясопродукти, хліб і хлібопродукти, цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби, риба та продукти з риби, олія та жири. Водночас помітно – на 9,3% – подешевшали овочі, на 1,3% знизились ціни на молоко, сир та яйця (у т.ч. яйця стали коштувати менше на 5,6%), ціни на фрукти зменшились на 0,5%.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг відбулось зростання цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива за рахунок відчутного – на 11,3% – підвищення тарифів на електроенергію. 

Підвищення цін (тарифів) на транспорт було зумовлене збільшенням вартості перевезення залізничним та автодорожнім пасажирським транспортом.

Дещо зросли ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, у сфері охорони здоров’я, відпочинку і культури. Разом з тим дешевшими стали одяг і взуття.