Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЮ ПЛАТОЮ ПРАЦІВНИКІВ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ МАЄ ВИРІШУВАТИСЯ ПЕРШОЧЕРГОВО

Наразі дефіцит коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери на Сумщині становить 152,4 млн гривень. Таку інформацію надали фінансові органи райдержадміністрацій та органи  місцевого самоврядування. З метою пошуку шляхів забезпечення своєчасної виплати заробітній платі керівник апарату облдержадміністрації Ігор КАЛЬЧЕНКО провів відеоселекторну нараду з головами райдержадміністрацій,  керівниками міст та ОТГ

За словами директора обласного Департаменту фінансів Олени БАТРАЧЕНКО, як і у попередні роки проблемним у бюджетному процесі залишається питання забезпечення 

своєчасної оплати праці працівників бюджетної сфери. Найбільші суми незабезпеченості – по галузях охорони здоров’я та освіти.

Головний фінансист області пояснила з чим пов`язана недостача коштів та наголосила учасникам наради на необхідності упорядкування штатної чисельності працівників у межах затверджених асигнувань на оплату праці. Олена Батраченко нагадала про необхідність забезпечення першочергового розподілу вільного залишку коштів на покриття дефіциту оплати праці. Також необхідно здійснити комплекс заходів щодо погашення заборгованості із зазначених виплат, забезпечивши використання не менш як 90 відсотків наявних коштів, насамперед загального фонду місцевих бюджетів.

Окрім того, серед пропозицій обласного департаменту – перегляд структури фонду оплати праці бюджетних установ, скорочення непершочергових статей бюджетних витрат. Залишається актуальним і необхідність упорядкування шкільної мережі (класів), ліжкової мережі медичних закладів, штатної чисельності установ.

Увагу учасників наради звернули на те, що у цьому році можливості обласного і державного бюджетів суттєво обмежені. Зокрема, у порівнянні з 2019 роком обсяг стабілізаційної дотації, запланованої у державному бюджеті, скоротився на 2%, резерв освітньої субвенції зменшився в 2,3 рази, а резерв медичної субвенції не передбачений взагалі.