Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ З ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГЕТИЧНОГО АУДИТУ

Доводимо до вашого відома, що в Україні розпочинається навчальний проект з енергетичної ефективності та енергетичного аудиту –  проект технічної допомоги в Україні «Е-ЕТАР», який проводить Національне агентство з питань енергозбереження Республіки Польща (KrajowaAgencjaPoszanowaniaEnergiiS.A. – KAPE, www.kape.gov.pl) та Фонд збереження енергії (FundacijaPoszanowaniaEnergiiFPE, https://fpe.org/pl) з головним офісом у Варшаві. Проект                                 «Е-ЕТАР» реалізовується у співпраці з Німецькою компанією і був схвалений Міністрерством регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства України.

Цілі проекту

У зв’язку з вищезазначеним, загальною метою проекту E-ETAP є створення загальноукраїнської системи навчання енергоаудиторів та підвищення професійної кваліфікації енергетичних аудиторів в Україні, що дозволить:

  • Підготувати технічні та економічні оцінки будинків;
  • Видавати енергетичні сертифікати будинків відповідно до дійсного законодавства України;
  • Підтримувати ОСББ під час приготування та складання необхідних документів до ФЕЕ.

Базуючись на досвіді інших країн, особливо Польщі, для підтримання високого рівня якості складених заявок до  ФЕЕ, потрібно близько 500 навчених і кваліфікованих енергоаудиторів.

Допомога польських експертів у вдосконаленні системного підходу до енергетичного аудиту під час підготовки енергоаудиторів має наступні переваги:

  • Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) отримають допомогу під час проведення енергоаудитів та складання заявок до ФЕЕ;
  • Покращення стандарту якості енергетичного аудиту;
  • Виконання списку рекомендованих заходів з енергозбереження та економічних показників, які допоможуть ОСББ прийняти рішення щодо обсягу термомодернізації;
  • Підготовка енергетичних аудитів відповідно високого рівня допоможе ФЕЕ під час їх верифікації;
  • Енергетичним аудиторам пропонується пройти навчання та/або вдосконалити якість і технічний підхід до виконання енергоаудиту.

Концепція впровадження проекту

Проект націлений на створення та розвиток загальноукраїнської системи навчання енергетичних аудиторів, яка буде складатись з двох основних фаз: в Польщі та в Україні.

Реалізація проекту E-ETAP  в обох фазах буде включати співпрацю з українськими органами влади, українськими організаціями та установами, а також з іншими організаціями та міжнародними інституціями,  які провадять свою діяльність в Україні  у  сфері енергетичної ефективності. 

Для ефективної реалізації проекту створено Секретаріат енергоаудиторів, який є злокалізований в Україні: м. Київ вул. Хорива 4. Завданнями Секретаріату, насамперед, є набір учасників на навчальний курс в Польщі та подальша підтримка тренерів, що будуть проводити навчання в Україні. Членами Секретаріату є досвідчені експерти, які  розмовляють польською та українською мовами і які будуть надавати підтримку аудиторам, які будуть проводити навчальні курси в Україні. Секретаріат також буде оснащений спеціальним вимірювальним обладнанням, необхідним для обстеження будинків і виконання енергоаудитів. В рамках навчальних курсів, як в Польщі так і в Україні, передбачено навчання з їх правильного використання.

Проект E-ETAP фінансується Національним фондом охорони довкілля та водного господарства Республіки Польща (http://www.nfosigw.gov.pl/en/) на період 2019-2020 років. Виконавцем проекту є консорціум двох фірм,  а саме: Національне агентство з питань енергозбереження Республіки Польща (KAPE S.A.) та Фонд збереження енергії (FPE).

Усі зацікавлені особи можуть пройти навчання щодо підвищення професійної кваліфікації енергетичних аудитів у сфері енергетичного аудиту багатоквартирних будинків. Проводиться набір на безкоштовне 10-денне навчання для кандидатів у тренери енергетичного аудиту в будівництві, яке проводитиметься у Варшаві.

Деталі, що стосуються проекту, набору та вимог для кандидатів у тренери, можна знайти на сайті проекту: www/e-etar.com.ua або https://www.fasebooke.com/Проект-з-енергетичної-ефективності-та-енергетичного-аудиту-в-Україні-10720446069290.