Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ГРАФІКИ АВАРІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ МОЖУТЬ ЗАСТОСОВУВАТИСЬ В УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ ВСІЄЇ ЗИМИ

«Аварійний енергоблок Запорізької АЕС мали ввести в дію 5 грудня. Однак, якщо уряд не вирішить питання постачання палива на електростанції, дефіцит може виникати знову і знову, і нам доведеться вдаватись до таких аварійних відключень, як тепер», – наголосив начальник ВАТ «Сумиобленерго» Охтирської РЕМ Олексій КИСІЛЬ.

За словами начальника, існує десять черг графіків аварійного відключення (ГАВ) споживачів. При застосуванні першої по восьму черг від електропостачання відключають пересічних споживачів, які можуть пережити відімкнення, або мають альтернативні джерела енергії.

До 9-10 черг належать споживачі, які потребують особливої уваги, як от транспортні підприємства, лікарні, виробничі підприємства. При відключенні однієї черги на годину економиться 10-12 МВт енергії.

«Проблема в тому, що ми не можемо попередити споживачів про відключення швидше, аніж за 15 хвилин. Тому просимо віднестись до цього з порозумінням» - зазначив Олексій Григорович.

Якщо в країні і надалі виникатиме дефіцит виробництва електроенергії, то ававрійне відключення триватиме впродовж всієї зими.