Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ДЛЯ ГОЛІВ ОСББ ТА ЖБК ПРОВЕЛИ СЕМІНАР ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ЖИТЛОВИХ БУДІВЕЛЬ

Для голів ОСББ та ЖБК в Охтирській райдержадміністрації відбувся семінар на тему: «Державна підтримка термомодернізації житлових будівель в Україні: умови та перспективи впровадження енергоефективних заходів»

Мова йшла про чинну програму по збереженню енергоефективності з виплатою державних компенсацій для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів.

Роман Юрійович, звертаючись до учасників семінару, зазначив, що питання енергозбереження на даний час дуже актуальне. В умовах підвищення цін на енергоносії, була розроблена та впроваджена Державна програма утеплення, запровадженою Кабінетом Міністрів України, з державного бюджету передбачено компенсацію для населення у розмірі від 20 до 40 відсотків тіла кредиту на утеплення.

Відкрив семінар заступник керівника-апарату Олександр Півень. Він розповів, що сьогодні питання енергетичної незалежності  – це питання національної безпеки та тема номер один після подій на Сході.

Держава робить рішучі кроки щодо створення максимально сприятливих умов щодо утеплення житлових будинків.

На сьогодні житловий сектор споживає на опалення 18 млрд. куб. м. або 45 % загального споживання газу в Україні у 2015 році. В Україні 80% будівель потребують утеплення. Саме житловий сектор є найбільшим споживачем енергії в Україні.

Показники енергоефективності нашого житлового фонду вдвічі (а іноді втричі) більші за показники країн ЄС.

Обсяг необхідних інвестицій становить близько 700 млрд. грн.

З жовтня минулого року держава відшкодовує частину тіла кредитів населення на придбання негазових котлів у розмірі 20% від тіла кредиту. Програма компенсації тіла кредиту на придбання «негазових» котлів показала велику позитивну динаміку. Починаючи з жовтня 2014 року і до сьогодні, лише «Ощадбанк» видав кредитів на суму понад 103 млн. грн. на кредити на «негазові» котли.

З травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків, а також додано ще 2 банки.

За словами Олександра Михайловича передбачаються наступні розміри компенсації:

- 30% на енергоефективні матеріалидля фізичних осіб на заходи в  індивідуальних будинків або окремих квартирах;

- 40% на енергоефективні матеріали для ОСББ та ЖБК на загальнобудинкові заходи.

На реалізацію таких механізмів для населення у 2015 році передбачено 344 млн. грн. Це цільові європейські кошти, які можуть використовуватись лише для енергоефективних заходів.

Наразі, компенсація відбуватиметься через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк, АТ «Укрексімбанк» - які беруть участь у програмі.

В серпні цього року Урядом прийнято рішення щодо збільшення граничних розмірів відшкодувань, а також компенсація для отримувачів субсидій на комунальні послуги у розмірі 70%.

Компенсація надається виключно на енергоефективне обладнання та матеріали.

Зі своїми пропозиціями перед присутніми виступили представники "Епіцентру", м. Суми, "Rehau", "Хенкель" та голова Асоціації ОСББ "Сумщина" м.Суми.

Звертаємо увагу, що роботи із впровадженню цих заходів не підлягають відшкодуванню. Планується, що цей перелік буде поступово розширюватись.

Докладніше щодо переліку можна дізнатись на гарячій лінії Держенергоефективності та у відділеннях кредитующих банків.