Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЗМЕНШЕННЯ НАВАНТАЖЕНЬ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД НА ЕНЕРГОСИСТЕМУ РАЙОНУ ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ НЕЗАСТОСУВАННЯ АВАРІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

На цьому було наголошено під час сьогоднішньої наради з енергетиками та керівниками промислових підприємств Охтирського району.

За інформацією керівника філії "Охтирський РЕM" Олексія Кісіля: «Якщо Охтирський район не буде виходити за рамки встановленого ліміту - до нього не буде застосовуватися графік таких відключень».

«На сьогодні Охтирщина розділена на десять черг, кожна з них буде відключатися почергово на дві години в період з 8.00 до 22.00 - при умові перевищення ліміту», -наголосив Олексій Григорович.

З метою зменшення навантаження на енергосистему району керівникам підприємств та громадськості пропонується посприяти забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України, раціонально регулюючи режими споживання електричної енергії. Зокрема– зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень ОЕС України та збільшуючи  навантаження на електромережі у нічні години доби.

В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження. Це –тарифи, диференційовані за періодами часу. За ринкових умов господарювання цей інструмент є одним з найбільш ефективних засобів управління попитом на  споживання електричної потужності.

З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення  наступних заходів:

для населення:

- використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;

- незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

 для споживачів:

- перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих, які працюють у першу та другу зміни– перенесення роботи другої зміни на нічні години доби;

- незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

- зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період з 8 до 22 години доби.

Самостійне впровадження споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об’єднаної енергетичної системи України, збільшить стійкість роботи вітчизняної енергосистеми та дозволить зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями.

Перейти на дифтарифи нескладно – для цього слід лише звернутись до філії "Охтирський РЕM" із відповідною заявою. Вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз’яснення.

 

За довідковою інформацією звертайтеся до філії "Охтирський РЕM" м.Охтирка, вул. Снайпера, 84 тел. 0-5446-46350