Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ: ГОЛОВНЕ В РЕФОРМІ ЖКГ – ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО ВЛАСНИКА

На цьому керівник апарату облдержадміністрації наголосив під час семінару-навчання на тему «Термомодернізація житлового будинку» для представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що проходить у місті Суми

«Сьогодні в Україні відбувається одна із головних реформ – реформа житлово-комунального господарства. І наша мета, як на рівні держави, так і на рівні області, забезпечити її реалізацію, і відповідно сформувати відповідального власника», – зазначив Дмитро Живицький. – Люди мають зрозуміти, що у багатоквартирному будинку їх власність – це не тільки квартира, а й увесь ліфт, горище, підвал… увесь будинок, за який його мешканці всі разом і кожен окремо мають відповідати».

Довідково. За словами регіонального координатора ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Сумській області, координатора проекту HOUSES в Сумській області Тамари ХАРЧЕНКО, на сьогодні в Україні налічується 30 тисяч об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. На Сумщині наразі 591 ОСББ. Для них пропонується чимало проектів та програм, серед яких у пріоритеті програми щодо термомодернізації помешкань, адже саме витрати на тепло є одними з найбільших у платіжках громадян. Деякі із цих програм було презентовано на навчальному семінарі на тему «Термомодернізація житлового будинку».