Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

МІСЦЕВА ВЛАДА МАЄ ЧІТКО КОНТРОЛЮВАТИ ДОЗВОЛЕНУ В ДБН ЩІЛЬНІСТЬ ЗАБУДОВИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

Для унеможливлення хаотичної забудови в містах та гармонійного розвитку населених пунктів, місцева влада має вже чітко контролювати дозволену щільність населення при житловій забудові.

З 1 вересня 2018 року в дію вступили нові державні будівельні норми щодо містобудування, які вперше ввели граничні показники щільності населення мікрорайону. Це 150-450 осіб на гектар, які допускається перевищувати лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто, до 540 осіб на гектар.

На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з ДБН, величина можливого збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб у площі території мікрорайону. А у разі розміщення нових житлових будинків на земельних ділянках в існуючих мікрорайонах при проведенні розрахунків граничної щільності населення слід враховувати:

1 – населення, що мешкає в існуючих житлових будинках та новобудовах,

2 – рівень їх забезпечення об’єктами благоустрою відповідно до цих норм,

3 – наявність об’єктів повсякденного обслуговування в межах відповідного мікрорайону,

4 – розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм та протипожежних вимог.

Довідково

Нові ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року. Вони офіційно набули чинності 1 вересня 2018 року. Ознайомитися з текстом ДБН можна за посиланням: https://bit.ly/2Y9l3Cj.

Крім цього, з 1 жовтня 2019 року на заміну цих норм набудуь чинності оновлені ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», які зберігають ті ж самі вимоги щодо ліній обмежень та щільності забудови в населених пунктах. Текст ДБН доступний тут:https://bit.ly/2Y0sDDY.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/lev-parchaladze-misceva-vlada-maye-chitko-kontrolyuvati-dozvolenu-v-dbn-shchilnist-zabudovi-naselenih-punktiv