Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ ПРОХОДИТЬ ЗАХИСТ ПРОЕКТІВ, ЩО БУДУТЬ ФІНАНСУВАТИСЯ З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ

Очікуване фінансування проектів-переможців у 2020 році 1 млн 700 тис гривень, з яких 1 млн 70 тис гривень – на проекти в рамках пріоритетів молодіжної політики, 630 тис гривень – на підтримку проектів національно-патріотичного виховання

З 6 по 8 листопада в Конгрес-центрі СумДУ відбувається публічний захист проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, фінансування яких відбудеться у 2020 року за рахунок коштів обласного бюджету.

На участь у конкурсі було подано 52 проекти, з яких 38 – за пріоритетами молодіжної політики (популяризація здорового способу життя, зайнятість молоді, неформальна освіта, підтримка молоді з тимчасово окупованих територій) та 14 проектів за напрямком «національно-патріотичне виховання». Багато проектів були цікавими та змістовними, але члени журі зазначали, що інститути громадянського суспільства з районів і ОТГ мають стати активнішими щодо участі у конкурсі.

Наприклад, один із учасників із Сумського району Олександр ПИЛИПЧИК презентує свої проекти вже другий рік поспіль. Минулого року його «Молодіжний туристичний зліт» був серед переможців і цього року його профінансували на близько 39 тисяч гривень. У наступному році він має бажання реалізувати вже три проекти. Зокрема на розсуд конкурсної комісії подав один проект у напрямку національно-патріотичного виховання молоді і ще два проекти у сфері здорового способу життя. Це молодіжний туристичний зліт, що був у минулому році, і новий проект «Турист». Цей проект передбачає організацію роботи у Сумському районі на березі річки Псел наметового табору для учнівського розвитку і спортивних тренувань.

Також і Кирило БУРЛАКА подає на конкурс свої проекти вже не вперше. Сьогодні він знову завітав з пропозицією щодо проведення фестивалю екстремальних видів спорту та вуличних культур «Sumy Extreme Style 2020». «Такий фестиваль вже проходив в м. Суми, збирав велику кількість учасників, а головне – популяризує здоровий спосіб життя», –захищав свій проект учасник конкурсу.

Уважно слухали члени журі і презентацію проекту «Sumy Night Run» від ГО «Сумська молодіжна організація «Ліцей». Такий проект має на меті  показати, що біг разом – це не лише корисно для здоров’я, а й весело. Нічні забіги проводять лише в декількох областях України (Полтава, Харків, Львів), а тепер і м. Суми також може пишатися таким заходом. У цьому році забіг вже проходив у жовтні. О 9 вечора одночасно стартували 147 осіб, які долали дистанції на 5 та 10 км. Тоді у рамках проекту також вперше було зібрано кошти на благодійність (5 тис грн на лікування онкохворої дитини). Приємно відмітити, що до нас приїздять не тільки учасники з України, а й з Німеччини, Фінляндії, Польщі та Білорусії. І у кожного учасника забігу є своя медаль фінішера.

Представники ГО «Молодіжне громадське об’єднання «Клуб авторської пісні «Булат» звернулися з проектом щодо створення «Молодіжного майданчика на міжнародному фестивалі авторської пісні та співаної поезії «Булат». Для багатьох талановитих людей це може стати можливістю реалізувати свої здібності, заявити про себе та знайти однодумців. Реалізація такого проекту сприятиме творчому розвитку молоді та зміцненню дружніх зв’язків між молодіжними організаціями, клубами м. Суми, Сумської області та України. Під час фестивалю планується проведення навчальних майстер-класів (режисура пісні, гітарний акомпанемент, акторська майстерність), різнопланових благодійних концертів, але головне – це популяризувати жанр авторської пісні, залучити якомога більше творчих особистостей не тільки з області та України, а й сусідніх держав.

Тож членам конкурсної комісії не позаздриш, адже вибір буде складним. Після публічного захисту всіх проектів конкурсною комісією буде сформовано рейтинг цих проектів за багатьма критеріями. Рішення щодо переможців та обсягів фінансової підтримки буде прийматися протягом 15 днів після прийняття обласного бюджету на 2020 рік.

Організатором конкурса є управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації.

Довідково. 6 листопада відбувся публічний захист молодіжних проектів, що були подані від інститутів громадянського суспільства з міст, районів та ОТГ області, 7 листопада захищаються проекти від інститутів громадянського суспільства з м.Суми, а 8 листопада відбудеться захист проектів за напрямком «національно-патріотичне виховання».