Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА СУМЩИНІ ПРОЙШЛИ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

«Страшно те, що голодомори знищили мільйони українців, але ще страшніше, що ще мільйони ненароджених дітей, які могли би змінити історію, ніколи не зроблять цього». Цією тезою розпочалися громадські слухання в Сумській міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка

Краєзнавці, бібліотекарі та громадські діячі за «круглим столом» говорили про генетичну пам'ять українців, які пережили три голодомори у чужій для них країні, і про наслідки тих подій сьогодні.

«Три голодомори посіяли серед населення страх, і цей страх ми часто бачимо і сьогодні, в очах тих, хто обирає не серцем, а шлунком, для кого не важливо, чи буде Україна взагалі, для кого сьогодні важливий мир будь-якою ціною, – зазначив священик Свято-Воскресенського собору отець Павло (СУШИНСЬКИЙ). – Але, на щастя, є серед нас і інші – ті, для кого рідна земля – це святе, і за неї вони стоятимуть до останнього».

Отець Павло розповів, що на західній Україні, звідки він родом, голод не був таким масштабним, як в центральній та східній Україні.

«Мені розповідали такі жахи, що тим, кому хочеться повернення в СРСР, я раджу послухати про «щасливе» радянське життя,  – додав він. – І герої Революції Гідності, воїни в зоні АТО/ООС сьогодні роблять все можливе, щоб історія не мала повторення».

Краєзнавець Олексій УСЕНКО зазначив, що згідно з опитуваннями, 80% українців визнали Голодомор 1932-1933 в Україні актом геноциду українців як нації. Визнають це й росіяни, до речі, як і інші злочини сталінського режиму. Але вони виправдовують усі репресії, навіть вбивства їх рідних, тим, що це робилося для «отєчества».

«Українці ж не такі, – додав громадський діяч Віктор КАЗБАН. – Для нас головними цінностями є людина, родина, держава. Тому за своє ми стояли у 1917-1921 роках, створивши УНР, за своє воювали під час Другої світової, за своє стояли на Майданах в 2004 та 2014 роках, наше спільне своє сьогодні наші хлопці виборюють на Донбасі».

Сучасне покоління зобов’язане захистити пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років. І весь світ має усвідомлювати актуальність Голодомору через 86 років потому.

«Де б ти не був – вшануй!» https://youtu.be/1BZjg-FUs8Q

Підтримуємо традиції пам’яті.