Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ЗДОРОВ`ЯЗБЕРІГАЮЧИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ РАЙОНУ ТА ПРО ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ ЙШЛОСЯ НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

Громадська рада при райдержадміністрації провела своє чергове засідання, на якому розглянуто низку важливих питань щодо використання здоров’язберігаючих технологій та забезпечення оздоровлення школярів району при наданні освітніх та оздоровчих послуг

За словами методиста районного відділу освіти Ольги Глущенко значна увага приділяється в закладах освіти району пропаганді правильного харчування серед дітей та їхніх батьків. Для цього використовуються різноманітні форми: 

батьківські збори, індивідуальні бесіди, тематичні заняття, періодично проводиться анкетування учнів, батьків, педагогів щодо якості організації гарячого харчування. На педагогічних радах розглянуто питання щодо формування в учнів навичок та культури здорового харчування, етики прийому їжі. На  харчування дітей закладів загальної середньої освіти Охтирського району у 2019 році передбачено 477,2  тис. грн. з місцевого бюджету (в тому числі: 29,5 тис. грн. – Довжицька сільська рада; 27,8 тис. грн. – Олешнянська сільська рада).

«У закладах загальної середньої освіти району  проводились заходи  щодо формування в учнів здорового способу життя, безпечності та якості харчових продуктів, необхідності дотримання режиму харчування. Протягом року проводились традиційні уроки етикету за столом, свята чаю, вітамінізованих ярмарок, що давало можливість донести до учнів та їхніх батьків необхідного мінімуму санітарно-гігієнічних знань про збалансоване харчування. Заклади загальної середньої освіти Охтирського району приділяють належну увагу організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів,-зазначила О.Глущенко.

       

Головний спеціаліст райдержадміністрації Юлія Кисляк доповіла членам громадської ради про оздоровлення дітей пільгових категорій у 2019 році. За її словами на придбання путівок на оздоровлення і відпочинок дітей із обласного бюджету використано 58 826 грн.: 58 826 грн. - до табору «Космос». Направлено дітей пільгових категорій, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки до оздоровчих та відпочинкових таборів:  ДТВ «Космос» - 14 дітей (2 - з багатодітної сім’ї, 4 - з малозабезпечених сімей, 5 - дітей працівників соціальної сфери села, 2 - дітей, працівників агропромислового комплексу, 1 - дитина учасника ООС ); СОПЗВ-ОВ «Сузір’я» - 5 дітей (1- дитина працівника соціальної сфери села, 2 - дітей працівників АПК сфери села, 1 - дитина з малозабезпеченої сім’ї, 1 - дитина талановита та обдарована ).

«За цей період відпочило та оздоровилося 103 учні загальноосвітній навчальних закладів, що складає 69,4 % від загальної кількості дітей, з них пільгових категорій 80 дітей,-закінчила доповідь О.Кисляк.