Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

БЕЗПЕКА ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ МАЄ БУТИ ПРІОРИТЕТНОЮ У РОБОТІ ВСІХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ під час апаратної наради

«Ніхто з нас не може гарантувати уникнення загрози будь-якого характеру. Ми всі, як органи місцевого самоврядування, так і органи виконавчої влади є відповідальними за організацію заходів з безпеки проживання населення на території нашої області. Життя людини є найважливішим», – наголосив Іван Боршош.

За словами директора обласного Департаменту цивільного захисту населення Олександра МИЛАША, упродовж останніх п’яти років мережа проводового мовлення в області скоротилася майже на 30 тисяч абонентів, що призвело до відсутності можливості інформування населення через цю мережу в сільських населених пунктах Буринського, Глухівського, Конотопського, Кролевецького, Путивльського, Ямпільського та Сумського районів.

«Ці обставини диктують об'єктивну необхідність здійснення реконструкції системи оповіщення області та модернізації окремих її складових частин», – повідомив Олександр Милаш.

Згідно чинного законодавства, утримання, реконструкція та забезпечення постійної готовності до дій за призначенням таких систем покладається на місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, в тому числі на міські та сільські громади.

Наразі за рахунок місцевих бюджетів придбано та введено в експлуатацію лише 5 автоматизованих робочих місць для своєчасного оповіщення керівного складу, спеціалізованих служб, комісії ТЕБ та НС, евакуаційної комісії, керування кінцевим обладнанням на загальну суму 315 тис гривень.

         За підсумками наради Іван Боршош наголосив, що від належної роботи органів місцевого самоврядування залежить життя людей. Тож він доручив керівникам на місцях усунути найближчим часом виявлені недоліки під час квартальних перевірок системи цивільного захисту населення та, зокрема, продовжити роботу щодо модернізації місцевих систем оповіщення.

Довідково. Регіональна система оповіщення знаходиться в постійній готовності до використання за призначенням. Контроль готовності здійснюється шляхом проведення щоденних, щомісячних, квартальних, річних перевірок з включенням відповідного обсягу команд і кінцевих пристроїв та контролю технічного стану та якості експлуатаційно-технічного обслуговування.

Для доведення до населення області сигналу «Увага всім!» задіяні 183 електросирени, з них централізованого запуску 114. Доведення інформації до населення за допомогою проводового мовлення здійснюється по 57 радіотрансляційних вузлах Сумської філії ПАТ «Укртелеком».