Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ВОЛОДИМИР ГУЦЬ: У 2019 РОЦІ НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ НЕ ВИНИКАЛО МАСШТАБНИХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Сьогодні, під час засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів заступник голови комісії Володимир Гуць розглянуто низку важливих питань

Про хід реалізації у 2019 році державної політики у сфері цивільного захисту населення в районі доповів Володимир Гуць та запропонував затвердити відповідні заходи на 2020 рік. 

За його словами у минулому році на території району не виникало надзвичайних позаштатних ситуацій. Відповідно до плану комплектувань Навчально –методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення  9 слухачів пройшли навчання у сфері цивільного захисту. У 2019 році проведено 5 засідань комісії ТЕБ та НС, на яких розглянуто 10 питань як організаційного характеру так і питання запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, зокрема питання утилізації та перезатарення пестицидів, проведення  перевірок працездатності системи оповіщення цивільного захисту, як централізованої так і електросистем.

З метою підвищення готовності органів управління і сил цивільного захисту головам селищної, сільських рад, об’єднаних територіальних громад прийнято рішення взяти під особистий контроль виконання плану основних заходів цивільного захисту Охтирського району на 2020 рік та забезпечити відновлення функціонування захисних споруд цивільного захисту за призначенням та їх доукомплектування необхідними засобами цивільного захисту і майном.

Про заходи щодо забезпечення аварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків навесні 2020 року доповів Володимир Швед.  За його словами повені не передбачається, але в районі спостерігається  стовідсоткове наповнення майже усіх водойм,  об’єм яких більше 300 тис. м3.   

Комісія затвердила план заходів органів управління району щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році щодо забезпечення оперативного реагування у разі порушення нормальних умов життєдіяльності населення та сталого функціонування об’єктів життєзабез­печення, пов’язаних з пропуском весняної повені.

Під час засідання комісії також вирішено при підготовці місць масового відпочинку на водних об’єктах району Охтирському міжрайонному відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області здійснити перевірки місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, у т.ч. дитячих оздоровчих таборів та баз відпочинку,  затверджено склад комісії по обстеженню місць масового відпочинку,  графік її роботи та плпн організаційних і практичних заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Охтирського району.