Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ВОЛОДИМИР БУТКО: ЗАГРОЗИ КАТАСТРОФІЧНОГО ПІДТОПЛЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ РАЙОНУ ПІД ЧАС ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ НЕМАЄ

Про це та заходи з підготовки до проходження весняного паводку, пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2019 року під час апаратної наради при голові райдержадміністрації доповів головний спеціаліст з питань цивільного захисту апарату Володимир Бутко

За його словами під час весняної повені найбільшу небезпеку створює підйом рівня води в річках Ворскла, Охтирка. Загроза катастрофічного підтоплення населених пунктів відсутня.

В період весняної повені та великих дощів річка Ворскла виходить з берегів і можливе підтоплення 8 населених пунктів: села Бакирівка, Доброславівка, Чернеччина, Риботень, Журавне Чернеччинської сільської ради; село Климентове, село Поділ, село Піски Староіванівської сільської ради. В період весняної повені можливе підтоплення від підняття рівня води в ставках селища Чупахівка та села Бугрувате. З метою забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2019 року та недопущення підтоплення м.Охтирка та Охтирського району 30 листопада 2018 року проведено комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол №10 від 30.11.2018), на якому одним із питань було розглянуто питання про стан гідроспоруд на водних об’єктах Охтирського району. На даний час Чернеччинською ОТГ та Боромлянським МУВГ проводяться заходи по відновленню робочого стану гідроспоруди та спуску води із ставу «Дамба» з метою недопущення підтоплення населення м.Охтирка.