Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Я МАЮ ПРАВО!

Звіт про роботу Охтирського місцевого центру з надання безоплатної  вторинної  правової допомоги

 


Впровадження цифрового мовлення в Сумській області

Основні типові питання та відповіді по цифровому телебаченню (FAQ)

 


 

ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЖИТЛО

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Пане міністре, живу у неприватизованій квартирі – все не було часу цим зайнятися. Підкажіть, будь ласка, як мені приватизувати житло.

Тетяна Литвин

 

ПРОТИСТОЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Вітаю, шановний Павле Дмитровичу! Моя кума вже не один рік мучиться зі своїм чоловіком. Той, як вип’є, постійно піднімає на неї руку. Вона боїться щось робити, бо переживає, що все одно ніхто їй не допоможе, а після того як вона напише заяву до правоохоронних органів буде ще гірше. Скажіть, що і як їй треба зробити?

Олександра Коптунова

ВИЇЗНІ КОНСУЛЬТУВАННЯ ГРОМАДЯН У МЕЖАХ ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

Уряд перевів проект «Я МАЮ ПРАВО!» в розряд національних. Проект спрямовано на те, щоб громадяни дізналися  як про свої права, так і отримали практичні навички щодо їх захисту

Відповідно до затвердженого графіку проведення спільних мобільних виїздів фахівців системи БПД та представників Головного територіального управління юстиції у Сумській області, здійснено виїзд 6 вересня до Олешнянської та Староіванівської сільських рад.

НОВІ РОЗМІРИ АЛІМЕНТІВ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що ви добилися підвищення аліментів для дитини? Бо я отримувала по 930 гривень, хоча добре знаю, що батько мого сина міг би сплачувати більше. Ці гроші дуже потрібні нашим дітям, бо тих копійок, які ми отримуємо зараз, ні на що не вистачає.

Соломія Довгопляс

НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ РІДНОМУ МІСТУ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ДАРУВАЛИ ПРАВОВІ ЗНАННЯ

Фахівці юстиції  долучилися до святкування Дня міста Суми, адже можна скористатись нагодою і подарувати людям правові знання, звичайно ж, з посмішкою та вітаннями

Охочих поспілкуватись зі спеціалістами-правниками виявилось дуже багато, адже більшість мешканців області вже знають про правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Тож коли побачили знайому символіку, без роздумів підходили до привітних фахівців.

ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН, ЯКЩО ОДИН ІЗ БАТЬКІВ – БОРЖНИК ПО АЛІМЕНТАХ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Доброго дня, пане міністре! Знаю, що в кінці серпня почне діяти спеціальна процедура виїзду за кордон з дитиною, яка після розлучення батьків проживає з одним з батьків. Збираюся у вересні поїхати із сином за кордон на море. Підкажіть, будь ласка, що мені треба робити – по кроках. Дякую!

Ірина Кузьменко

АННА, ЗАРІНА, НАЗАР, ЕРНЕСТ – ТРАДИЦІЙНІ ТА НЕЗВИЧАЙНІ ІМЕНА ДАРУВАЛИ ДІТЯМ БАТЬКИ НА СУМЩИНІ

Є батьки, які ще до народження свого малюка без вагань визначаються з іменем, а є й такі, що пропонують свої варіанти на сімейній нараді з купою доводів і аргументів, поки дитя мирно сопе в колисці

Обираючи ім’я для своєї дитини, батьки керуються разноманітними факторами –красиве, звучне або просто незвичне, «щоб ні в кого не було».

53 МІЛЬЙОНИ – ДІТЯМ. ЗАКОН «ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ» ПРАЦЮЄ

Масштабна правопросвітницька ініціатива «Я МАЮ ПРАВО!» охопила всі сфери життєдіяльності суспільства важливою ідеєю захисту прав кожного українця. Однією з перших була реалізована надзвичайно чутлива проблема, яка не вирішувалася в країні роками – право маленьких громадян нашої держави на отримання аліментів.

Саме тут вдалося скоординувати і законодавців, і громадськість на важливу справу: 6 лютого цього року почали діяти зміни до законодавства, які реально змінили ситуацію. Державній виконавчій службі законом, який у суспільстві назвали  #ЧужихДітейНеБуває, надано дієві інструменти впливу на злісних неплатників аліментів.

ДО УВАГИ ЗАБУДОВНИКІВ!

Рухаючись в напрямку стандартів і норм Євросоюзу, необхідно забезпечити можливість кожній людині відчувати себе повноцінним членом суспільства та сповна користуватися соціальною та інженерно-транспортною інфраструктурою.

Будучи громадянами, люди з особливими потребами мають такі самі права на вільне пересування, проживання, отримання інформації, доступ до органів влади та участь в управлінні державою, а також на всебічний розвиток особистості , тому ми не можемо бути байдужими до проблем такої категорії людей.