Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Я МАЮ ПРАВО!

Звіт про роботу Охтирського місцевого центру з надання безоплатної  вторинної  правової допомоги

Форма та порядок подання запиту на інформацію - буклет

Презентація: довідковo-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» 


Впровадження цифрового мовлення в Сумській області

Основні типові питання та відповіді по цифровому телебаченню (FAQ)

 


 

ВАЖЛИВЕ ПРО ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Доброго дня, пане Міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, зі мною трапилася неприємна історія – в мене викрали закордонний паспорт. Згодом все відновила, але я дуже перенервувала, тому що не знала, що робити та куди звертатися. Розкажіть, будь ласка,як правильно діяти в такому випадку?

Людмила Поліщук

ІНФОРМУЄ ОХТИРСЬКИЙ МЦ: ПІЛЬГИ ДЛЯ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ

Багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує

До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

ЯК ЖИТЕЛІ ОХТИРЩИНИ У 2018 РОЦІ ДІТЕЙ НАЗИВАЛИ

На старті нового робочого року традиційно підводимо підсумки попереднього. І особливо цікаво згадати, які імена жителі Охтирщини обирали для своїх новонароджених дітей

Так, впродовж 12 місяців 2018 року в рейтинг найчастіших імен для дівчат потрапили: Марія, Мілана, Дар’я, Анна, Аріна, Поліна, Уляна, Варвара, Анастасія, Кіра, Крістіна, Ксенія.

БЛАГОСЛОВЛЯЙСЯ, УКРАЇНО, НОВИМИ РОДИНАМИ! ХОЧЕТЕ ОДРУЖИТИСЯ? ЮСТИЦІЯ – ПОРЯД

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Доброго дня! Ми з моєю коханою дівчиною хочемо одружитись якнайшвидше, але проблема в тому, що ми проживаємо в різних містах. Скажіть, що нам робити, куди подати документи і чи обов’язково для цього чекати місяць?

Володимир Волков

ЗІБРАЛИСЯ ЗА КОРДОН З ДИТИНОЮ – ПОТРІБНО ЗНАТИ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Пане Міністре, вітаю Вас! Напередодні новорічних та різдвяних свят хочу поїхати з дитиною на відпочинок за кордон, але колишній чоловік крім того, що не платить аліменти, так ще й відмовляється надати нотаріальну згоду на виїзд дитини за кордон. Я чула, що є якісь умови для виїзду з дитиною за кордон без його згоди. Будь ласка, поясніть!

Вікторія Іванова

ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Пане Міністре, вже декілька місяців шукаю роботу, але не щастить. Чи маю я право на допомогу по безробіттю та як її отримати?

Володимир Гречаний

Кому надається допомога по безробіттю?

Допомога по безробіттю надається громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

УРОЧИСТО ВІДКРИТО ПЛАТФОРМУ ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ «WikiLegalAid»

Відбулася презентація довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid»

 «WikiLegalAid» - це довідковo-інформаційна платформа правових консультацій, яка дає можливість знайти відповіді на найактуальніші правові питання.

ВИВЧАТИ ПРАВО ГРАЮЧИ: «ВАЖНИЦЯ» ПРАВОВА У СІЛЬСЬКИХ ШКОЛАХ

У рамках проведення в районі  тижня права, у селах Грунь, Куземин та Рибальське фахівці Охтирського місцевого центру з надання БВПД відвідали загальноосвітні школи, де провели правовиховні уроки

Перш за все, молоде покоління проінформували про порядок надання безоплатної первинної та вторинної правої допомоги. Крім того, юристи Центру з учнями старших класів зіграли у навчально-розважальну гру «Важниця правова», що у перекладі означає «важлива справа». 

БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ ДІЄ!

Голова райдержадміністрації Віталій Супрун провів нараду з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово комунального господарства та будівництва, головной архітектор управління АЕРА та ЖКГ райдержадміністрації, на якій розглядалося питання щодо прийняття в експлуатацію будівель та споруд без дозвільних документів на виконання будівельних робіт

З 31 серпня 2018 вступив в силу Наказ Мінрегіону 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження та прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд