Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Я МАЮ ПРАВО!

Звіт про роботу Охтирського місцевого центру з надання безоплатної  вторинної  правової допомоги 

https://goo.gl/forms/5vNfwRaZA6nPdW572

Форма та порядок подання запиту на інформацію - буклет

Презентація: довідковo-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» 

Буклет "Охорона праці неповнолітніх"


Впровадження цифрового мовлення в Сумській області

Основні типові питання та відповіді по цифровому телебаченню (FAQ)

 


 

ЯК ДІЯТИ, КОЛИ ЗДІЙСНЕНО САМОВІЛЬНИЙ ЗАХВАТ ВАШОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Доброго дня! Мій сусід орендує земельну ділянку вже декілька років, але тиждень тому до нього приїхали невідомі люди з документами і заявили, що віднині вони є орендарями. Він звернувся до поліції, там зареєстрували заяву і більше нічого. Цього року я теж планував взяти землю в оренду, але тепер побоююсь. Підкажіть, як бути?

Петро Василишин

ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦІ НЕПОВНОЛІТНІХ: ІНФОРМУЄ ОХТИРСЬКИЙ МЦ З НАДАННЯ БВПД

Неповнолітні особи, які не досягли 18 років у трудових правовідносинах прирівнюються до дорослих осіб

Але при цьому, у галузі охороні праці, відпусток, робочого часу та інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, які передбачено законодавством України. Із усіма особливостями праці неповнолітніх можна ознайомитися в інформаційному буклеті: «Охорона праці неповнолітніх».

Буклет «Охорона праці неповнолітніх»

З 01 СІЧНЯ 2019 РОКУ СТАРТУВАВ ІНСТИТУТ КАР’ЄРНОГО РАДНИКА В ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ

Державна служба зайнятості виконує соціальну функцію і працює з усіма категоріями громадян, розкриваючи для них можливості легальної зайнятості

 Служба зайнятості не є соціальною касою з виплати допомоги по безробіттю. Допомога по безробіттю є супутньою, але не основною функцією підтримки громадян, які стали безробітними. Наше головне завдання – зацікавити громадян постійно тримати в тонусі свою кар‘єру та довести переваги легальної зайнятості.

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ІНФОРМУЄ БАТЬКІВ, ЯКІ МАЮТЬ НАМІРИ ТИМЧАСОВО ВИЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН

Фахівці юстиції, впроваджуючи кампанію «Відповідальне батьківство», розгорнуту в рамках правопросвітницького загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!», забезпечили туристичні агентства Сумщини інформаційними матеріалами, які стосуються нових правил тимчасового виїзду за кордон з дитиною з одним із батьків

Зокрема, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною, не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця при умові, що мета поїздки: оздоровлення та відпочинок;лікування; навчання; 

ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПРАЦІВНИКА – ГАРАНТОВАНЕ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ ПРАВО НА ПРАЦЮ

Пане Міністре! Я працював столяром на підприємстві майже півроку, отримував “наручно” зарплату, але, як з’ясувалося, офіційно мене ніхто не оформив. Про всі обов’язкові процедури при влаштуванні на роботу я дізнався вже потім, після інциденту. Як мені бути тепер?

В’ячеслав Мурований

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ І УРЯД ОДНИМ ІЗ КЛЮЧОВИХ ЗАВДАНЬ СВОЄЇ РОБОТИ ВИЗНАЧИЛИ ПІКЛУВАННЯ ПРО ДІТЕЙ

Для сприяння відповідальному ставленню батьків до своїх обов’язків по вихованню і належному утриманню дітей реалізували низку ініціатив

Ще одна важлива ініціатива - «муніципальна няня». Тож юристи Охтирського місцевого центру з надання БВПД, із метою підвищення обізнаності громадян, розробили інформаційний буклет: «Муніципальна няня», де розкрито зміст понять «хто така муніципальна няня» та хто нею може бути, як скористатися такою послугою, як будуть компенсуватися кошти тощо.

У ЯКОМУ ВИПАДКУ ДОРОСЛІ ДІТИ МАЮТЬ ПРАВО НА АЛІМЕНТИ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Шановний Павле Дмитровичу! Маю до Вас питання. В мене – донька, якій зовсім скоро виповниться 18 років, вона навчається на першому курсі в університеті. Її батько справно платить аліменти, але запевняє, що коли доньці виповниться 18, припинить платити. Чи може донька розраховувати на його підтримку упродовж навчання?

Світлана Шевченко

ПОВТОРНЕ ГОЛОСУВАННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Пане Міністре! 31 березня я голосувала на виборчій дільниці не за місцем своєї реєстрації, а фактичного проживання. Перед цим я зверталась до уповноваженого органу, через який мене додали до списку виборців на тій дільниці, на якій я хотіла проголосувати. Маю питання, чи потрібно ще раз перевіряти себе у списках під час другого голосування на виборах? Дякую за відповідь.

Анастасія Подорожня

ПЕРШЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ТРУДОВУ УГОДУ ЧИ ДОГОВІР

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Вітаю, шановний Міністре! Мені 21 рік, шукаю першу роботу після закінчення ВНЗ. Розкажіть, будь ласка, на що потрібно звернути увагу під час працевлаштування?

Артем Ліванов