Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: МИ ЗАХИСТИЛИ ПРАВА 12 ТИСЯЧ ДІТЕЙ

З початку 2019 року було захищено економічні права понад 350 тисяч маленьких громадян по всій території України, в тому числі у Сумській області – 12 тисяч дітей

«Упроваджуючи реформи Міністерства юстиції, ми дбаємо про права та інтереси молодого покоління. Зокрема з початку 2019 року було стягнуто понад 61 мільйон гривень аліментів, – розповідає керівник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН. – Із зазначеної загальної суми 100 тисяч гривень аліментів стягнуті завдяки суспільно корисним роботам, що є своєрідним покаранням для злісних неплатників аліментів», – зазначила вона.

Довідково: Державними виконавцями в Сумській області стосовно 3600 мешканців Сумщини, котрі не сплачували аліменти понад 6 місяців, були застосовані обмеження у праві виїзду за кордон. Особливістю цього заходу примусу є те, що він застосовується державним виконавцем без рішення суду, а знімається тільки після сплати суми всієї заборгованості, а в деяких випадках й штрафу та виконавчого збору. 

Варто зазначити, що з боржників по аліментах у Сумській області додатково було стягнуто понад 1 мільйон гривень штрафів, котрі завдяки змінам в законодавстві, отримали власне самі діти.