Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЯК ВІДСТОЯТИ СВОЄ ПРАВО НА ТИШУ?

Ремонт, музика до самої пізньої ночі, галас та спів… Що робити якщо на Ваші зауваження не реагують? В Україні існують обмеження за рівнем шуму як у приміщенням так і на вулиці, а тому відповідно порушники мають нести відповідальність

03 червня із суб’єктами пробації Лебединського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області на тему: «Що необхідно знати про право на тишу і відпочинок» говорила юрист Лебединського бюро правової допомоги Євгенія Логвіненко.

Насамперед вона розповіла, що «у нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово», - повідомила вона.

Крім того, за порушення правил додержання тиші передбачена адміністративна відповідальність: «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях —тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 85 до 255 грн.

За дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, — передбачено накладення штрафу на громадян від 255  до 510 грн. із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої», - зазначила Євгенія Логвіненко.

Наприкінці зустрічі присутнім роздано інформаційні буклети з контактними даними Лебединського бюро правової допомоги.

Довідково:

Ст.24 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя»

Ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = Охтирський місцевий центр –
42706, м. Охтирка, вул. Перемоги,13. тел. (05446) 4-22-23

Великописарівське бюро правової допомоги –
42800,  смт. Велика Писарівка, вул. Ярослава Мудрого,1. тел. (05457) 5-15-20,  

Лебединське  бюро правової допомоги –
42200,  м. Лебедин, пл. Соборна,29. тел. (05445) 2-14-12

Тростянецьке бюро правової допомоги –
42600,  м. Тростянець, вул. Леоніда Татаренка, 4. тел. (05458) 6-60-52

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.