Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

«ПРАВОВИЙ ХАБ» - КРАЩІ ПРАКТИКИ МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ ОБГОВОРЮВАЛИ В ОХТИРЦІ

«Презентація напрацювань спільного проекту «Правовий ХАБ  VIVAT  LEX» між Охтирським місцевим центром з надання безоплатної правової допомоги (БВПД) та Охтирським міським центром позашкільної освіти - Мала академія наук, - про це йшлося під час семінару 13 вересня

Основна мета, що доводилася на заході - поділитися досвідом співпраці закладів позашкільної, загальної середньої освіти та Охтирського місцевого центру з надання БВПД щодо організації правової освіти, формування  життєвих та професійних компетентностей учнівської молоді через освітньо-виховну проектну діяльність.

Розпочалася робота зі вступного слова  директора Охтирського місцевого центру з надання БВПД Тамари Козир, вона окреслить основні моменти та реалізацію  проектної діяльності спільно з відділом освіти Охтирської міської ради та Охтирським міським центром позашкільної освіти – Мала академія наук.

Пріоритетним напрямком співпраці є правоосвітня та правовиховна  робота з педагогами та вихованцями напряму, залучення дітей та учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності у галузі права.

Установи співпрацюють з 2015 року, напрацювали значний методичний матеріал з питань організації пошуково-дослідницької, правоосвітницької, правовиховної роботи з учнівською молоддю міста, вихованцями гуртків позашкільного центру,  тому числі і через таку методичну технологію як проектна діяльність.

Співпраця Охтирського місцевого центру з надання БВПД та Малої академії наук учнівської молоді триває більше чотирьох років. «За роки співпраці реалізовано низку право-виховних проектів, а саме: довготривалий проект «Закон – понад усе», короткотривалі проекти «Правова орбіта» у рамках літньої школи правознавства, «Розуміємо права дітей», проект для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «Від малої дитини – до громадянина України», «Молодіжна ініціатива з прав людини», «Правовий марафон»,  «Права очима дітей», «Правовий горизонт». У межах цих проектів проводилися правопросвітницькі семінари з елементами тренінгу для дітей різних вікових категорій. (у ДНЗ –діти старших груп 5-6 років), школярі (9-10 класів), постановочні судові засідання, правові квести, екскурсіїї, брифінги та опитування «Типовий клієнт Охтирського МЦ  з надання БВПД) тощо», - продовжила юристка центру Марина Гаранжа.

Крім того, від представників Охтирського міського центру позашкільної світи, а саме: Ольги Литовченко, Галини Альжинської та Ганни Попової окреслено форми співпраці, зокрема які увібрав у себе правовий хаб ( у прекладі - «вузол»).

«Молодіжну роботу в Україні здійснюють численні установи та організації, але форми їх різняться. Конкурс найкращих практик молодіжної роботи 2018 р. організовано Міністерством молоді та спорту України спільно з програмою розвитку ООН в Україні, де було подано 173 практики майже з всіх областей.

Охтирський центр з надання БВПД та ОМЦПО-МАН прийняли участь у конкурсі «Кращі практики молодіжної роботи 2018». Правовий хаб «VIVATLEX» (Співпраця Охтирського МЦ з надання БВПД з Охтирським міським центром позашкільної освіти МАН учнівської молоді) визнано однією з кращих практик, що увійшли до першої десятки», - повідомила Ольга Литовченко.

 Правовий хаб «VIVATLEX» - центр діяльності, освітній простір нового формату, що об’єднує дітей та учнівську молодь міста Охтирки, які бажають постійно розвиватися, шукають нові ідеї, прагнуть отримати не тільки теоретичні знання, а й практичні навички щодо правового вирішення питань, самоствердження, професійно визначитися, вдосконалити себе та бути причетними до позитивних змін. 

Із гостями з інших регіонів та учасниками Галина Альжинська поділилася перспективами співпраці у майбутньому. Вона разом з вихованцями проводитиме анкетування та інформування жителів районів, на які поширюється юрисдикція Охтирського центру правової допомоги.

Захід перейшов у формат запитання-відповідь, де кожен отримав можливість поділитися враженнями від почутого та перейняти /поділитися особистим досвідом правопросвітництва.

Довідково: дякуємо колегам за участь у семінарі та візит до Охтирського МЦ з надання БВПД, а саме: директору Богодухівського місцевого центру з надання БВПД Дмитру Перепилиці, директору Кременецького місцевого центру з надання БВПД Валентині Вербицькій, директору Первомайського місцевого центру з надання БВПД Ірині Шевченко, директору Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайлу Давиденку, директору Мукачівського місцевого центру з надання БВПД Костянтину Молнару, директору Голопристанського місцевого центру з надання БВПД Херсонської області Ірині Кебі.