Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЧТО ОЖИДАЕТ НЕПЛАТЕЛЬЩИКОВ АЛИМЕНТОВ? НОВОВВЕДЕНИЯ.

Посилені  заходи щодо неплатників аліментів змусили безвідповідальних батьків згадати про своїх дітей

За кілька місяців дії нового закону, який набрав чинності в лютому 2018 року, на користь дітей Сумщини було стягнуто 44 млн. грн. боргу. 34 безвідповідальних дорослих залучили до суспільно корисних робіт.

Про це повідомив Олександр Литвиненко, заступник начальника управління державної виконавчої служби - начальник відділу примусового виконання покарань Головного тер-управління юстиції в Сумській області. Чи не залишені без уваги і діти, що знаходяться в інтернатних установах, - 22 вихованцям вдалося повернути несплачені аліменти на загальну суму 114 тис. грн.

Якщо борг по сплаті аліментів на дитину перевищив суму платежів за 6 місяців, то неплатнику загрожують заборони на виїзд за кордон, полювання, використання зброї (в тому числі і пневматичного) і водіння автомобіля. Обмеження діють до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі. Також введена адмінвідповідальність: якщо боржник ніде не працює і, відповідно, не платить аліменти - держава за рішенням суду забезпечує його громадськими роботами на 120 або 240 годин, а кошти перераховуються дитині. В цьому напрямку кримінально-виконавча інспекція співпрацює з органами місцевого самоврядування, щоб забезпечити злісних неплатників роботою.

Однак, як показала практика, таких заходів виявилося недостатньо. «На сьогодні до другого читання підготовлено другий пакет законодавчих ініціатив, який ще більше посилить відповідальність боржників, - розповідає Олександр Литвиненко. - Нинішні обмеження будуть застосовуватися і до тих, хто має заборгованість понад 3 місяці, - якщо аліменти не виплачуються дитині з інвалідністю або яка має важку хворобу. Вводяться фінансові санкції за несплату аліментів: більше року - 20% суми, більше двох років - 30% і більше трьох років - 50% від заборгованості. Причому сума буде збільшуватися автоматично. Передбачено автоматизований арешт коштів боржників. Злісні порушники не зможуть відчужувати належне їм майно (продати квартиру, перереєструвати авто, передати частку в бізнесі). Тих, хто ухиляється від суспільно-корисних робіт, будуть притягувати до кримінальної відповідальності (позбавлення волі до двох років). Максимально можливий час для громадських робіт збільшено до 360 годин. Що стосується ув’язнених  боржників - їх зобов'яжуть працювати, щоб своєчасно виплачувати своїм дітям аліменти ».

Безвідповідальним чиновникам і депутатам теж варто похвилюватися. Боржникам, які не платять аліменти шість і більше місяців, заборонять займати високі державні пости і брати участь у виборах. Обов'язкова умова для кандидатів в депутати місцевих рад і ВР, міністрів, прокурорів, держслужбовців категорії «А» і «Б» та ін. - заява про відсутність боргів по аліментах більше 6 місяців. «Якщо заборгованість перевищить 12 місяців - це буде підставою для їх звільнення або припинення повноважень», - уточнив О.Литвиненка.

 

Для мам або тат, що виховують дітей без участі одного з батьків, є хороша новина - розмір аліментів буде збільшений. Мінімально гарантований розмір - 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімально рекомендований - 100%. До речі, з 1 липня прожитковий мінімум для дитини до 6 років складе 1559 грн., Від 6 до 18 років - 1944 грн. Також пропонується скасувати оподаткування аліментів для батьків-іноземців (18% прибуткового податку і 1,5% військового збору) - діти отримуватимуть повну суму аліментів, сплачених на їх утримання.

 

 

 

Посилені  заходи щодо неплатників аліментів змусили безвідповідальних батьків згадати про своїх дітей

За кілька місяців дії нового закону, який набрав чинності в лютому 2018 року, на користь дітей Сумщини було стягнуто 44 млн. грн. боргу. 34 безвідповідальних дорослих залучили до суспільно корисних робіт.