Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СУМЩИНА – П’ЯТА ОБЛАСТЬ В УКРАЇНІ, ДЕ ВІДКРИТО ЦЕНТР З НАДАННЯ ПОСЛУГ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ У ФОРМАТІ «OPEN SPACE»

Відтепер жителі Сум та гості міста зможуть прозоро і швидко отримати якісні послуги європейського рівня або необхідні документи у форматі «єдиного вікна»

Тут надають 18 видів послуг, зокрема можна отримати свідоцтво про народження, шлюб чи його розірвання, свідоцтво про зміну імені, повторні свідоцтва та витяги з державного реєстру актів цивільного стану.

Алгоритм побудови роботи Центру виходить із інтересів і потреб споживачів послуг – громадян. Про це говорила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена СУКМАНОВА, яка завітала на Сумщину на відкриття «Open Space».

 «Мета всіх наших змін – це відкритість для людини, наближення всіх наших послуг, доступність. Все, що ми робимо кожного дня, ми робимо лише на задоволення потреб людей», – наголосила заступник Міністра юстиції.

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО вважає відкриття  «Open Space» на Сумщині дуже важливою та приємною подією. Адже всі ті послуги, отримання яких потребувало багато часу та нервів, відтепер стали зручними для людей. А відхід від «кабінетної системи» надання послуг мінімізує корупційні ризики. «Відкритість влади та наближення до людей – це суть всіх реформ», – зазначив очільник області.

«Вкрай приємно констатувати, що Міністерство юстиції наразі йде у фарватері реформ. Відкриттям таких центрів Мін’юст вкотре підтвердив, що є одним із лідерів серед органів влади із запровадження сучасних якісних послуг та сервісів для українців. А фаховість і відповідальність працівників юстиції на місці є надійною гарантією подальших позитивних змін», – говорив голова облдержадміністрації.

Переконатися у тому, що у відкритому офісі дійсно все працює як гарний годинник, особисто змогли і Олена Сукманова і Микола Клочко, отримавши номерки в електронній черзі та побувавши на прийомі у працівників «Open Space».

Не забирався й наступний відвідувач – громадянин Сирії – з документами на проставляння апостилю. В інших офісах України ця процедура займає від одного до чотирнадцяти днів, а у відкритому офісі – не більше ніж півгодини. Приємно, що працівники «Open Space» невимушено спілкувалися з клієнтом англійською мовою.  

Зі слів начальника Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірини СВИСТУН, вдосконалення інституту публічних послуг – визначальний чинник в забезпеченні реалізації прав громадян та підняття їх рівня довіри до влади. Надання максимально прозорих швидких і доступних сервісів європейського стандарту – правильний напрямок в розбудові демократичної правової держави.

Тож цілком закономірно, що Сумщина є п’ятою областю після Києва, Одеси, Львова, Кропивницького, де відкрився центр з надання послуг у сфері державної реєстрації у форматі «Open Space». Після ряду вдало реалізованих в області починань та новацій від Міністерства юстиції цей проект має бути продовженням позитивних змін на шляху до дебюрократизації державних послуг.