Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ВИЇЗНІ КОНСУЛЬТУВАННЯ ГРОМАДЯН У МЕЖАХ ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

Уряд перевів проект «Я МАЮ ПРАВО!» в розряд національних. Проект спрямовано на те, щоб громадяни дізналися  як про свої права, так і отримали практичні навички щодо їх захисту

Відповідно до затвердженого графіку проведення спільних мобільних виїздів фахівців системи БПД та представників Головного територіального управління юстиції у Сумській області, здійснено виїзд 6 вересня до Олешнянської та Староіванівської сільських рад.

Упродовж прийому громадян, прийшли отримати консультації від директора Охтирського МЦ з надання БВПД Тамари Козир та її заступника Миколи Кравченка та фахівців юстиції чимало громадян.

Найбільш хвилюючими для мешканців сіл виявилися такі питання: отримання свідоцтва по земельному паю, оформлення спадщини, поновлення строків прийняття спадщини, переоформлення земельної ділянки на дітей, перерахування пенсії та порядок оформлення субсидії.

Крім того, для школярів Олешнянської загальноосвітної школи Ī-ĪĪĪ ступенів ім. С. Долгого проведено провопросвітницьку годину. «Майбутнє нашої держави залежить від підростаючого покоління, тому забезпечити захист прав дітей є основним завданням сучасності»- повідомила Тамара Козир.

Загальновизнано, що право на життя є природним правом людини, яке не може бути обмежене будь-яким нормативно-правовим актом. Це універсальне, невід’ємне та є першоосновою усіх прав, адже у разі його втрати – всі інші втрачають сенс.

У ході практичної частини (використовувалися відео- фрагменти) учні ознайомлювалися із деякими правами, про які йдеться в Конвенції ООН про права дитини. У ході обговорення питань учні зазначили, що кожна дитина має не лише права, а й обов’язки, а з віком у дітей з’являється й відповідальність.  

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:

Охтирський місцевий центр –
42706, м. Охтирка, вул. Перемоги,13. тел. (05446) 4-22-23

Великописарівське бюро правової допомоги –
42800,  смт. Велика Писарівка, вул. Ярослава Мудрого,1. тел. (05457) 5-15-20,  

Лебединське  бюро правової допомоги –
42200,  м. Лебедин, пл. Соборна,29. тел. (05445) 2-14-12

Тростянецьке бюро правової допомоги –
42600,  м. Тростянець, вул. Леоніда Татаренка, 4. тел. (05458) 6-60-52

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.