Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

В УКРАЇНІ ОБОВ’ЯЗКОВО МАЮТЬ СТВОРЮВАТИСЬ УНІВЕРСАЛЬНІ РОБОЧІ МІСЦЯ ДЛЯ ПРАЦЕЗДАТНИХ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Згідно проекту нових ДБН щодо доступності, при проектуванні установ, організацій і підприємств слід передбачати універсальні робочі місця з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. Кількість і види таких робочих місць, їх розміщення в структурі будівлі повинні встановлюватися в завданні на проектування

«Сьогодні в Україні понад 3 млн. людей з інвалідністю і близько 80% з них – працездатні. 

Проте реалізація їх прав, у тому числі, забезпечення права на працю, не виконується, адже не тільки вулиці та транспортна інфраструктура недоступні для них, але й більшість підприємств, в яких вони могли б теоретично працювати, на практиці не мають безбар’єрного простору. Від входу до будівель до облаштування робочих місць. 

Тому у проекті нових ДБН щодо доступності ми прописали необхідність та чіткі вимоги до проектування універсальних робочих місць та простору, які враховуватимуть потреби людей з інвалідністю», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ.

Згідно проекту нових ДБН щодо доступності, при проектуванні установ, організацій і підприємств слід передбачати універсальні робочі місця з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. Кількість і види таких робочих місць, їх розміщення в структурі будівлі повинні встановлюватися в завданні на проектування.

Робочі місця повинні бути безпечні для здоров’я та раціонально організовані. Якщо проектується спеціалізоване робоче місце для конкретної людини з інвалідністю, то воно має включати комплект меблів, обладнання та допоміжні пристрої, пристосовані для конкретного виду інвалідності.

В офісних та адміністративних приміщеннях робочі місця для осіб з інвалідністю, які користуються колісним кріслом, мають бути площею не менше 5,65 кв. метрів.

Універсальні або спеціалізовані робочі місця для всіх груп людей з інвалідністю мають бути розташовані на відстані не більше 50 м. від вбиралень, пристроїв питної води, розігріву та споживання їжі тощо.

Крім того, в закладах повинні передбачатись та ідентифікуватись міжнародними символами доступності: доступні паркувальні місця та входи до будівель; доступні ліфти та інші підйомні пристрої; доступні зони безпеки та інші елементи доступності.

Повинні бути забезпечені покажчики напрямку до найближчого доступного елементу у наступних місцях: недоступних входах в будівлю; недоступних громадських туалетах; ліфтах, не пристосованих для осіб з інвалідністю; виходах і сходах, які не є шляхами евакуації для осіб з інвалідністю.

Інформування, у тому числі, сигналізація про небезпеку, у цих закладах має передбачати візуальну, звукову тактильну інформацію, а позначення приміщень всередині будівель – дублюватися тактильними знаками та розміщуватися поряд з дверима, з боку дверних ручок.

За словами Лева Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть працевлаштуванню людей з інвалідністю та їх подальшому професійному розвитку, забезпеченню їх права на працю та адаптації у суспільстві.

За матеріалами Мінрегіону: http://www.minregion.gov.ua/press/news/v-ukrayini-obov-yazkovo-mayut-stvoryuvatisya-universalni-robochi-mistsya-dlya-pratsezdatnih-lyudey-z-invalidnistyu