Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ГРОМАДЯН, ЯКІ ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ ВИБОРЧУ АДРЕСУ МОЖУТЬ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ АПАРАТУ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЩОДО ВИРІШЕННЯ ЦЬОГО ПИТАННЯ

За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації з  24.07.2020 набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Цим законом внесено зміни, зокрема до ЗУ «Про Державний реєстр виборців»(далі – Закон)

Відповідно ДО Закону у разі звернення щодо зміни виборчої адреси у заяві виборця вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Виборець, виборчу адресу якого визначено відповідно до частин третьої і четвертої статті 8 Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси з підстав, передбачених частинами третьою і четвертою статті 8 Закону, не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

         Зміни виборчу адресу можливо декількома способами:

         -  прийти особисто до відділу ведення Державного реєстру виборців та подати паперову заяву про зміну виборчої адреси;

         - виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання письмової заяви уповноважену особу. Уповноважена особа повинна мати з собою саме свій паспорт, а також довіреність, видану виборцем, чию виборчу адресу будуть змінювати, посвідчену відповідно до вимог законодавства;

- онлайн. Процедура зміни виборчої адреси з можливістю подати електронну заяву доступна лише на офіційному сайті Державного реєстру виборців https://www.drv.gov.ua/. Здійснити її можна лише за наявності ЕЦП (електронного цифрового підпису). Заяву не треба сканувати та надсилати, адже вона безпосередньо створюється на сайті. Необхідно лише вписати потрібні дані.

         Документів, що підтверджують місце фактичного проживання виборця, додавати до заяви не потрібно.

Запрошуємо всіх виборців, зареєстрованих на території Охтирського району особисто  перевірити відомості про себе в Державному реєстрі виборців у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату Охтирської районної державної адміністрації за адресою: Сумська обл., м.Охтирка, вул.Київська, 1, контактний телефон 6-33-17, або  на сайті www.drv.gov.ua за умови доступу до мережі Інтернет.