Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

5 ПРОСТИХ КРОКІВ ЩОБ ПОДАТИ ПАПЕРОВУ ЗАЯВУ ПРО ЗМІНУ ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації інформує, якщо громадянин хоче особисто прийти до відділу та подати паперову заяву про зміну виборчої адреси. Що йому робити?

1.   Прийти до відділу ведення ДРВ.

З 1 липня до 10 вересня 2020 року необхідно прийтидо відділу ведення Державного реєстру виборців за фактичним місцем проживання. Знайти свій відділ ДРВ, який відноситься до адреси, що стане новою виборчою адресою можна на сайті Державного реєстру виборців в розділі «Органи реєстру» у вкладці «Відділи ведення реєстру».

2.  Подати заяву.

Бланк заявиможна завантажити із додатку до Постанови ЦВК №145 від 24.07.2020, роздрукувати та заповнити вдома або взяти безпосередньо у відділі ДРВ.

Із собою також треба мати паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення, якщо громадянство набуте лише нещодавно).

Також можна подати електронну заяву. Вона доступна лише на офіційному сайті ДРВ https://www.drv.ua/. Здійснити її можна лише за наявності КЕП (кваліфікованого електронного  підпису)

3. Отримати повідомлення про зміну виборчої адреси.

У відповідь на заяву відділ ведення ДРВ має повідомити, що виборча адреса була змінена. На це Держреєстр має 15 днів, крім того для такого інформування передбачено кілька способів. Повідомлення може бути:

  • видано безпосередньо у відділі ведення ДРВ;
  • надіслано поштою на нову виборчу адресу;
  • надіслано електронною поштою, але для цього необхідно заповнити відповідне поле під час подачі паперової заяви.

Варто зазначити, що це лише повідомлення виборця про зміну в реєстрі виборців, тож його не потрібно брати з собою на виборчу дільницю.

4. Перевірити себе в списку виборців

Після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси можна побачити оновлену інформацію в Реєстрі, зайшовши в «Особистий кабінет виборця» на сайті ДРВ. У розділі «Перевірка включення» потрібно уважно, без жодних описок, ввести свої персональні дані, ввести підтверджуючий код, який прийде на електронну пошту, та упевнитись, що відображається вже нова виборча адреса. Після цього варто також відстежити номер та адресу нової виборчої дільниці, яка відноситься до нової виборчої адреси.

525 жовтня прийти на нову дільницю.

У день голосування, 25 жовтня 2020 року, треба буде прийти на нову виборчу дільницю, яка відноситься до нової виборчої адреси, та проголосувати. Це можна буде зробити з 8:00 до 20:00, маючи з собою лише паспорт громадянина України.