Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2015 РОКУ

З 8 серпня 2015 року набрав чинності Закон України “Про місцеві вибори”

Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та вищезазначеного Закону загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Чергові місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2015 року. Виборчий процес розпочався з 5 вересня 2015 року.

На місцевих виборах право голосу мають громадяни України, які досягли на день проведення місцевих виборів вісімнадцяти років, і належать до відповідних територіальних громад району.

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

З 12 по 19 жовтня 2015 року здійснюватиметься уточнення попередніх списків виборців. Кожний громадянин, що має право голосу, може звернутися безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців щодо уточнення персональних даних. Також перевірити свої персональні дані можливо скориставшись сервісом “Особистий кабінет виборця” на сайті www.drv.ua за умови доступу до глобальної мережі Інтернет. До 14 жовтня кожен виборець отримає іменне запрошення для участі в місцевих виборах. Не отримавши таке запрошення або в запрошенні вказані недостовірні ідентифікаційні персональні дані, виборець має право, в термін до 19 жовтня 2015 року звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою щодо внесення відомостей про нього до списку виборців, чи виправлення неточностей в його персональних даних.

Виборці, які нездатні самостійно пересуватися, до 13 жовтня 2015 року мають право повідомити про це сільську (селищну) раду на території якої зареєстровані.

Голосування відбудеться 25 жовтня 2015 року з 8.00 до 20.00. Кожен виборець, за наявності документу, який засвідчує особу, підтверджує місце реєстрації та громадянство (паспорт, або тимчасове посвідчення громадянина України), отримає чотири види бюлетенів для голосування в різних видах місцевих виборів (депутатів Сумської обласної ради, депутатів Охтирської районної ради, депутатів сільських (селищної) рад та сільських (селищного) голів).

Виборчий бюлетень заповнюється лише в кабінці для таємного голосування і особисто виборцем, крім випадків, коли виборець має фізичні вади і не може самостійно заповнити бюлетень. В таких випадках дозволяється з відома голови або члена виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім кандидата, уповноваженої особи, офіційного спостерігача, члена комісії.

У разі виникнення питань, пов'язаних з діяльністю Державного реєстру виборців звертайтеся за адресою: м. Охтирка, вул. Київська, 1, або за телефоном 6-33-17.