Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДСЬОГОДНІ ЖИТЕЛІ СУМЩИНИ МОЖУТЬ ПЕРЕВІРИТИ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ НА СВОЇЙ ВИБОРЧІЙ ДІЛЬНИЦІ

Дільничні виборчі комісії отримали попередні списки виборців, з якими можна ознайомитися за місцем свого голосування

До 14 жовтня кожен виборець має отримати іменне запрошення на місцеві вибори. Якщо до цієї дати воно так і не надійшло (чи містить неточності), то виборцям необхідно звернутися до 19 жовтня до відділу ведення Державного реєстру виборців або ж до дільничної виборчої комісії

Виборці також мають право подати позовну заяву щодо уточнення списку виборців до місцевого суду. Судовий збір при цьому не стягується.

За інформацією начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Ірини Білан, позовна заява може бути подана не пізніше як за два дні до дня голосування, а саме до 22 жовтня (четвер) включно. Термін її розгляду – не більше двох днів. Якщо ж позовна заява надійшла за два дні до дня голосування – невідкладно. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

За її словами, нині до попередніх списків виборців включено 902 тисяч 789 осіб. Разом із попередніми списками виборчкоми отримали також іменні запрошення.

Ірина Білан запевнила в регулярності та оперативності оновлення даних Державного реєстру виборців на підставі офіційно поданих відомостей. Так, протягом 9 місяців цього року до Реєстру включено 7447 громадян, внесено зміни до персональних даних 83672 виборців,  виключено – 15677 особи.

Не оминула увагою начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації і питання забезпечення волевиявлення громадян, які не здатні дістатися до виборчої дільниці за станом здоров’я.

«В попередніх списках понад 30 тисяч виборців, які постійно нездатні самостійно пересуватися. Всі вони до 14 жовтня мають отримати іменні запрошення з відміткою про можливість голосування за місцем перебування. Відповідні відомості кожного місяця нам надають органи охорони здоров’я, соціального захисту населення, сільські, селищні ради. Людям не потрібно подавати додаткові заяви до дільничної виборчої комісії», – сказала Ірина Білан.

Інші ж виборці, які за віком, станом здоров’я не зможуть самостійно прибути на дільницю для голосування, мають змогу до 20 години 23 жовтня подати до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написану заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування (до заяви додається довідка медичної установи про стан здоров’я).

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, ті, хто визнаний законом недієздатним, або ж за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади і не мають права голосу на місцевих виборах, додала Ірина Білан.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації зауважила, що підготовка до волевиявлення на Сумщині відбувається відповідно до визначених законодавством термінів та процедур. В області сформовано 999 виборчих дільниць, з них – 961 звичайні та 38 – спеціальні. Інформація про дільниці розміщена на сайті Центральної виборчої комісії.