Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДО НОВОГО РОКУ ВСІ ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ СУМЩИНИ МАЮТЬ БУТИ ОБЛАШТОВАНІ ВІДПОВІДНО ДО ПОТРЕБ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Таке завдання керівникам на місцях було поставлено під час апаратної наради в облдержадміністрації

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ, доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями до участі у політичних процесах є одним із найважливіших компонентів громадянства кожної людини.

Наразі на території Сумської області розташовано 1003 виборчі дільниці.

За словами начальника обласного управління містобудування та архітектури Олега КРИВЦОВА, за підсумками аудиту доступності до виборчих дільниць встановлено, що лише 7,4% приміщень та будівель виборчих дільниць доступні, 28% - частково доступні, 64,6% не доступні.

Великописарівський і Роменський райони при формуванні місцевих бюджетів на 2019 рік запланували на відповідне облаштування виборчих дільниць 101 тис грн. Розроблено проект з капітального ремонту Чернеччинської ЗОШ Сумського району, де передбачено встановлення пандусу. У Буринському, Конотопському, Липоводолинському, Середино-Будському, Ямпільському районах та у місті Охтирка розглядають питання щодо перенесення виборчих дільниць до приміщень, що відповідають законодавчим нормам.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ звернув увагу керівників районів і міст на неприпустимості такої ситуації. Він наголосив, що навіть відсоток дільниць з характеристикою «частково доступна» не вирішує питання – всі дільниці мають бути повністю доступні для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Нагадаємо, що здійснити ці роботи керівники на місцях мають на виконання низки законів України та інших нормативно-правових актів, зокрема Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Указу Президента України «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю».