Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ГОЛОВА НАЗК ПОЯСНИВ, ЧОМУ КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ СКАСУВАВ СТАТТЮ 366–1 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ

За менше, ніж 5 місяців Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало понад 1000 перевірок та встановило недостовірних відомостей у деклараціях на майже 500 млн грн

Результати роботи НАЗК та інших антикорупційних органів — це одна з причин, чому Конституційний Суд України (КСУ) завдав нищівний удар антикорупційній системі своїм рішенням.

Про це в ефірі програми «Новий вечір» із Дмитром Тузовим на «Радіо НВ» заявив Голова НАЗК Олександр Новіков.

«Саме ефективність роботи НАЗК і призвела до цього рішення. Ми почали ці перевірки з 7 травня по 27 жовтня. Понад 1000 перевірок. За цей час було перевірено близько 460 декларацій. І це лише за 5 місяців. Навіть менше, ніж за п’ять місяців, ми встановили на півмільярда незадекларованих відомостей. За результатами цих перевірок виявлено 95 злочинів. Саме тому це зараз і відбулося, адже всього за 3 дні до рішення КСУ нарешті розпочались перевірки народних депутатів», — пояснив Голова НАЗК.

Олександр Новіков додав, що КСУ своїм рішенням скасував відповідальність за декларування недостовірної інформації, адже відповідна стаття Кримінального Кодексу була визнана неконституційною.

«Це насправді найефективніша стаття. 110 з тисячі справ, які розслідуються НАБУ, за цією статтею. Кожен четвертий вирок Антикорупційного суду — за цією статтею. Насправді, це найпростіша з погляду доведення стаття, яка дозволяє забезпечити доброчесність публічної служби», — також зазначив Голова НАЗК.

Крім того, Олександр Новіков наголосив, що звинувачення у вибірковості перевірок НАЗК безпідставні. Адже ще в травні цього року було затверджено Порядок відбору декларацій, на підставі якого НАЗК найперше розпочало перевірку декларації осіб, які у 2019 році займали посади Президента України, Прем’єр-міністрів, міністрів, заступників міністрів, суддів КСУ та Верховного Суду України.