Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВЛАСНИКИ ВЕЛИКОГАБАРИТНОГО ТРАНСПОРТУ СУМЩИНИ ГОТОВІ ВИЙТИ НА ЧЕРГУВАННЯ З ІНСПЕКТОРАМИ УПРАВЛІННЯ УКРТРАНСБЕЗПЕКИ, ЩОБ ЗАПОБІГТИ РУЙНУВАННЮ ДОРІГ ОБЛАСТІ

Про це вони повідомили під час робочої зустрічі з тимчасово виконуючою обов’язки голови облдержадміністрації Іриною КУПРЕЙЧИК

Власники та водії великогабаритного транспорту, жителі Сумщини розповіли, що сьогодні вони не мають роботи, тому що намагаються не перевантажувати автомобілі, щоб зберегти дороги Сумщини і не перевищувати допустимі норми перевезень вантажів. Натомість великі агрохолдинги, щоб перевозити свій врожай, наймають машини з інших областей і завантажують їх понаднормово всупереч законодавству.

Ці вантажі безперешкодно їздять дорогами нашої області, оскільки на Сумщині недостатньо майданчиків для здійснення вагового контролю. Та й управління Укртрансбезпеки в Сумській області не забезпечено необхідною кількістю техніки та інспекторів для належного контролю.

«Автомобілі з перегрузом їдуть або вночі, або в об’їзд, трапляються і випадки, коли вдається «домовитися» про безперешкодний переїзд по області, – розповідають водії. – Як наслідок, дороги все одно руйнують інші перевізники, а ми не маємо роботи. Наші колеги із Сум поїхали працювати за кордон. З цим щось треба робити, адже від цього страждає й область, й люди. Ми не отримуємо дохід, і область – надходжень до бюджету».

Ірина Купрейчик та начальник обласного управління інфраструктури Володимир ДУДЧЕНКО вислухали пропозиції водіїв та власників великогабаритних вантажівок, серед яких прохання навести законність у сфері контролю та дотримання норм вантажних перевезень, встановити стаціонарні сертифіковані ваги для цілодобового габаритно-вагового контролю, забезпечити відеофіксацію їхньої роботи і можливих фактів перешкоджання зважуванню, прийняти закон про тристоронню відповідальність за порушення норм (з боку вантажовідправника, перевізника та одержувача).

Під час зустрічі начальник управління Укртрансбезпеки у Сумській області Ігор ШЕВЕЛЬ розповів, що, на жаль, в управлінні сьогодні катастрофічно не вистачає ні людей, ні техніки.

«На всю область працює 10 інспекторів, по 2 працівника на один майданчик. Цього недостатньо. Ми не маємо можливості працювати цілодобово. Тож це справді проблема, – розповів він. – А якщо ви говорите про хабарі або пропозиції «вирішити питання» від якогось інспектора, будь ласка, здійснюйте відеофіксацію, подавайте конкретні факти. Ми розбиратимемося з такими людьми».

Підприємці та водії, у свою чергу, запропонували Ігорю Шевелю долучати їх до чергування разом із інспекторами і разом боротися проти тих, хто нищить дороги Сумщини.

За результатами зустрічі Ірина Купрейчик повідомила водіями та власниками вантажного транспорту, що їхні вимоги буде передано в Кабмін та Державну службу України з безпеки на транспорті.