Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА ТЕРИТОРІЇ ОХТИРСЬКОГО РАЙОНУ З 08 ПО 14 ТРАВНЯ ПРОВОДИТЬСЯ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ – 2017

    

Український Тиждень безпеки дорожнього руху проходить в рамках Четвертого глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН 2017. В Україні  8 травня розпочинається, як і в усьому світі, Тиждень безпеки дорожнього руху.

Щороку у світі гине 1,5 млн осіб внаслідок дорожньо-транспортних подій. Близько 50 млн людей - це ті особи, які мають якісь травми внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Тому на сьогодні Тиждень безпеки дорожнього руху спрямований на те, щоб громадяни разом із владою, громадськістю об'єдналися для вирішення питань, пов'язаних зі зниженням смертності, зниженням травматизму на наших дорогах.

За період 2011-2016 рр. в Україні рівень травматизму та смертності внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Зокрема, за цей час зареєстровано 170 тис. ДТП, у них загинули 26,5 тисяч людей, травмовані 206 тисяч осіб. При цьому тільки за 2016 рік зафіксовано зростання кількості ДТП на 11,6%, а травмованих у дорожніх аваріях стало більше на 1,5%. Варто зазначити, що 43% загиблих у ДТП в 2016 році - це пішоходи та велосипедисти. Також за цей період у ДТП загинуло 1,4 тис.  дітей віком до 18 років.

ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою - серед дітей віком від 5 до 14 років. Саме тому в закладах освіти Охтирського району проводяться заходи, присвячені безпеці дітей на дорозі та уроки на тему: "Безпека на дорозі - безпека життя", 

Крім того, у період проведення Тижня безпеки дорожнього руху здійснюються заходи державного контролю щодо дотримання автоперевізниками законодавства про автотранспорт і за виконанням правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, профілактичні заходи із запобігання дорожньо-транспортним пригодам.