Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

В УКРАЇНІ ЗАВЕРШЕНО ОСІННІЙ ПРИЗОВ

З 1 жовтня по 30 листопада в Україні тривав осінній призов на строкову військову службу в лавах Збройних сил України.

На строкову військову службу призивалися громадяни України чоловічої статті , придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час , яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років , та старших осіб, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. 18- і 19-річні громадяни України могли піти служити, але тільки за власним бажанням. Треба зазначити, що є в нашому місті і такі хлопці.

Охтирським ОМВК план осіннього призову на строкову службу до лав Збройних сил України виконано на 100 відсотків. Особливу подяку керівництво військкомату висловлює завідувачу сектору взаємодії з правоохоронними органами Охтирської РДА Бреню Олександру Володимировичу за плідну співпрацю.

Але не обійшлося без прикрощів та розчарувань. Не всі хлопці хочуть служити в лавах ЗСУ, деякі надають перевагу перебуванню у «місцях не дуже віддалених». Охтирським відділом поліції розпочате досудове розслідування за фактом кримінального правопорушення     - ухилення від призову на строкову військову службу. Хлопцеві загрожує покарання обмеженням волі на строк до трьох років. (Стаття 335 Кримінального Кодексу України).         

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 затверджено   порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу.

Грошова допомога виплачується громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Оскільки мінімальна заробітна плата в Україні з 1 вересня  2015 року – 1378,00 грн., то розмір зазначеної допомоги становитиме 2756,00 грн. Всі хлопці, які були призвані на строкову військову службу, протягом тижня після призову отримали всі належні виплати.

Призовники нестимуть строкову службу у військових частинах Збройних сил України, розташованих виключно на мирній території.

 

 

ТВО військового комісара Охтирського ОМВК

майор                                                Д.М.Лебідь