Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПОПРИ РІШЕННЯ КСУ, УПОВНОВАЖЕНІ ОСОБИ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ВАЖЛИВИМ ЕЛЕМЕНТОМ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ – НАЗК

27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України (КСУ) визнав неконституційними певні статті Закону України «Про запобігання корупції», тим самим позбавив антикорупційних уповноважених можливості перевіряти своєчасність подачі декларацій та організовувати службові розслідування  

Попри це уповноважені особи залишаються важливим елементом антикорупційної системи в Україні. Законодавчі підстави функціонування інституту уповноважених осіб, передбачені ст. 13-1 Закону, не змінилися.

Уповноважені особи продовжують здійснювати заходи щодо протидії корупції, передбачені Законом із певними обмеженнями, виконувати обов’язки та користуватися правами, передбаченими Типовим положенням про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції.

Одночасно інформуємо, що на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.10.2020 № 1363-р  НАЗК відкрило цілодобовий доступ до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій.

Також НАЗК забезпечено доступ до інформації, необхідної для проведення передбаченої Законом спеціальної перевірки.

Це тимчасове рішення дозволяє НАЗК проводити спеціальні перевірки та розблокувало призначення осіб, які претендують на зайняття посад в органах влади та місцевого самоврядування.

НАЗК докладає всіх зусиль для відновлення повноцінних антикорупційних механізмів, та чекає від уповноважених ефективної роботи, спрямованої на злам існуючих корупційних схем.