Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ СУЧАСНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Найближчим часом розпочнеться тестування системи моніторингу державних закупівель, яку було розроблено за ініціативи голови облдержадміністрації Володимира ШУЛЬГИ

«Сьогодні керівництво держави оголосило війну корупції, яка впродовж багатьох років «роз’їдала» всю систему влади та суспільного життя. Сумщина також долучається до цих процесів», – наголосив у ході брифінгу очільник області.

На його переконання, запровадження інноваційної системи стане дієвим кроком у подоланні корупції. Усі державні закупівлі, починаючи від 1 тисячі гривень, відтепер будуть під пильним оком громадян. Кожен житель області зможе подивитися, де і за якою ціною закуплені харчі, меблі в школи чи лікарні, придбане те чи інше обладнання.

За словами Володимира Шульги, проект буде реалізовано в три етапи: на першому – систему буде встановлено на сервері облдержадміністрації, вона пройде апробацію на базі апарату обласної державної адміністрації. На ІІ етапі, починаючи з 1 жовтня, всі структурні підрозділи облдержадміністрації долучаться до цього пілотного проекту та оприлюднюватимуть інформацію про всі державні закупівлі через систему моніторингу. На ІІІ етапі буде залучено усі бюджетні установи, які фінансуються з державного бюджету.

Володимир Шульга сподівається на широку підтримку його ініціативи та залучення до проекту комунальних установ, адже завдяки запровадженню системи моніторингу державних закупівель буде забезпечено прозорість їх проведення та чесна конкуренція в бізнесовому середовищі.

«Сподіваюся, спільними зусиллями ми здолаємо ганебне явище корупції, проти якого боролися ті, хто стояв на майдані, хто брав участь у Революції Гідності. Люди вимагали змін, тож зараз настав час конкретних кроків задля досягнення мети заради європейського майбутнього України», – підсумував керівник області.