Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПІД ЧАС СЕМІНАРУ ОПРАЦЬОВАНО ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПАСІК, АЛГОРИТМУ ДІЙ ПРИ ВИНИКНЕННІ ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАНЬ БДЖІЛ ТА ЇХ ОТРУЄНЬ

Днями в залі засідань райдержадміністрації за ініціативою  Охтирського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проведено семінар-нараду з аграріями, бджолярами,  органами місцевого самоврядування Охтирщини

До наради залучались представники відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Охтирської РДА,  Охтирського, місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, засобів масової інформації.

Тематика заходу висвітлювалась в трьох напрямках сфери діяльності Держпродспоживслужби. 

Спеціалістами відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини доведено до відома присутніх вимоги Закону України «Про бджільництво», порядок та проведення реєстрації пасік, алгоритм дій при виникненні випадків захворювань бджіл та їх отруєнь. Визначено порядок взаємодії та інформування між органами місцевого самоврядування, Держпродспоживслужбою, бджолярями  та сільгоспвиробниками.

Відділом державного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства висвітлена актуальність питання з точки зору небезпеки для життя та здоров’я громадян, законодавство України в сфері застосування пестицидів та агрохімікатів  в народному господарстві, вимоги при застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури і при виконанні авіаційних робіт.  

Фахівцями відділу контролю за обігом засобів захисту рослин  наголошено  про те, що фізичні та  юридичні  особи,  які застосовують засоби захисту рослин,  зобов'язані  щорічно проходити   медичний огляд, навчання в управлінні фітосанітарної безпеки і отримати посвідчення та допуск до робіт з пестицидами і агрохімікатами. Згідно постанови  КМУ від 02.11.1995р. № 881 «Про затвердження порядку державного обліку наявності та використання пестицидів та агрохімікатів» суб’єкти господарювання  обов’язково повинні вести  облік надходження, використання та залишки пестицидів та журнал труєного насіння. При застосуванні засобів захисту рослин товаровиробники  повинні  інформувати органи місцевого самоврядування та пасічників  про  дату обробки, назву  препарату, ступінь і строк  його дії токсичності. Правильний вибір пестициду,  норми  внесення виконання всіх технічних та санітарних норм при цьому  мають ключове  значення для попередження отруєння бджіл.