Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НЕДОПУЩЕННЯ ЗАГИБЕЛЬ БДЖІЛ

У зв’язку з випадками отруєння бджіл в Сумській області при застосуванні пестицидів  просимо  сільськогосподарських товаровиробників  завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, сповіщати голів сільських рад, власників пасік, населення про місця, строки і методи застосування  пестицидів, особливо, якщо підлягають обробітку поля , які розміщені до 300 м від населеного пункту.

Власників пасік повідомляють письмово через сільську раду. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути попереджувальні надписи. Щоб запобігти отруєнню людей та забрудненню довкілля, необхідно надійно зберігати та охороняти пестициди, не залишати без нагляду їх залишки та робочі розчини. До місць роботи з хімічними препаратами забороняють допуск сторонніх осіб, дітей. Вихід людей на оброблені площі дозволяють лише в спеціально визначені строки, затверджені міністерством охорони навколишнього середовища. Щоб запобігти отруюванню домашніх тварин, необхідно не використовувати на корм зелень з обробленої ділянки протягом 25днів. Заборонено обробіток отрутохімікатами при температурі вище 25 градусів, роботи виконують вранці та ввечері. Транспортування пестицидів здійснюється тільки в спеціально підготовлених транспортних засобах.     Звертаємо вашу увагу на те, що  до роботи з хімічними речовинами мають дозвіл тільки ті особи, які пройшли медичний огляд (не менше 1 разу на рік), пройшли необхідну підготовку та інструктаж, отримали допуски і посвідчення. Склад робітників, які працюють з пестицидами, повинен бути постійним на протязі всього сезону. Не допускають до роботи з пестицидами підлітків до 18 років, вагітних та жінок, які годують груддю, осіб, які не мають спецодягу та інших спеціальних засобів захисту.

Всі види робіт реєструються в журналах, які підписують керівник господарства, головний агроном, а також керівники підрозділів господарства. Внесення хімічних препаратів здійснюється тільки за допомогою спецма­шин та апаратів. На початку сезону вся техніка для внесення пестицидів повинна бути відремонтована, повністю укомплектована та готова до експлуатації.  Під час проведення хімічного обробітку важливо, щоб техніка рухалась за вітром, а також  виключити наявність сторонніх осіб  в зоні обробітку.