Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

РОМАН ГРИЩЕНКО: ЗАВДЯКИ СПІВПРАЦІ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ, СНАУ І БІЗНЕСУ НА СУМЩИНІ БУДЕ ВТІЛЕНО ЧИМАЛО ПРОЕКТІВ В АГРАРНІЙ, ХАРЧОВІЙ ТА ІНШИХ ГАЛУЗЯХ

Про це повідомив голова облдержадміністрації під час робочої поїздки до Сумського національного аграрного університету

У СНАУ Роман Грищенко оглянув науково-технічну базу, інноваційні розробки університету, познайомився із керівництвом вишу, провідних факультетів та інститутів. Зокрема, відвідав Центр точного землеробства, смарт-полігон із сучасною технікою для обробітку ґрунту, лабораторії: хімії та біохімії, електронної мікроскопії, екологічного землеробства і користування тощо.

Зацікавила голову облдержадміністрації лабораторія харчових технологій, де молоді науковці показали свої винаходи: йогурти із пастернаку, селери, екологічні «склянки» з кави, а ректор СНАУ Володимир ЛАДИКА розповів про можливість університету у співпраці з бізнесом забезпечувати Сумщину, зокрема, гіпоалергенним молоком.

Не залишила байдужим кафедра селекції і насінництва, де як тридцять років тому, так і сьогодні,  широко розгорнута науково-дослідна робота з селекції та насінництву картоплі в умовах Північного Сходу України. У дослідній лабораторії, що діє на базі цієї кафедри, вирощуються зразки стійкої до хвороб екологічно чистої картоплі. Також СНАУ може похвалитися своїми теплицями з картоплею, огірками, помідорами та іншим, де вирощуванням екологічних овочів займаються студенти.

«Я приємно вражений Сумським національним аграрним університетом. Виш має потужну наукову базу, постійно розвивається, великими кроками йде вперед, – зазначив Роман ГРИЩЕНКО. – Я вже бачу спільну реалізацію окремих проектів у взаємодії «влада – університет – бізнес». Адже навчальний заклад має багато розробок, цікавих для підприємців Сумщини. Дуже мені сподобалась лабораторія харчових технологій і екологічні розробки, в тому числі виготовлення гіпоалергенного молока. Це все буде використовуватися в нашій області, я можу вас запевнити».

Також посадовець повідомив, що в облдержадміністрації створена рада молодих вчених, що сприятиме діяльності молодих науковців задля розвитку Сумщини.