Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК АГРО-ТУРИСТИЧНОГО КЛАСТЕРУ «СЛОБОЖАНСЬКЕ КОНОПЛЯРСТВО»

Про це зазначили під час наради щодо створення індустріального парку агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України» за участю голови Сумської облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО

«Сумщина є лідером серед регіонів України з розвитку галузі коноплярства та відома в світі своїм науковим надбанням. Промислові коноплі, як сировина, мають широкий спектр застосування, зокрема в харчовій та легкій промисловості, будівельній галузі, фармації, косметології», – зауважив Дмитро Живицький, відкриваючи нараду.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр МАСЛАК та радник голови Сумської облдержадміністрації Юрій ГЛАДЕНКО ознайомили учасників наради зі станом реалізації проекту «Створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України».

Вони зазначили, що Сумська облдержадміністрація стала ініціатором створення на Сумщині агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство». Цей проект має фінансування з Державного бюджету України в розмірі понад 14 млн гривень. Проект передбачає підвищення привабливості території для вкладення інвестицій в розвиток коноплярства та супутніх напрямів підприємницької діяльності шляхом створення сприятливого інвестиційного середовища, впровадження наукових розробок в практичну діяльність, формування нових туристичних об’єктів та маршрутів, а також популяризацію споживання продуктів харчування з насіння конопель, використання в побуті продукції переробки конопель.

Про важливість створення індустріального парку агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» в ході проведення наради говорив заступник директора Інституту луб’яних культур НААН України Юрій МОХЕР.

Учасники заходу напрацювали подальші кроки щодо розвитку коноплярства в області та створення індустріального парку агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України».

Підводячи підсумки наради, Дмитро Живицький наголосив, що на Сумщині має запрацювати підприємство з первинної та вторинної переробки коноплесировини в межах індустріального парку. Тому необхідно визначитися з можливостями його створення та подальшої діяльності в межах індустріального парку «Суми» та за доцільності зареєструвати новий індустріальний парк з визначеною спеціалізацією.

До того ж Сумська облдержадміністрація виступає ініціатором створення робочої групи з розробки Державної програми розвитку коноплярства за участі провідних вітчизняних наукових установ, громадських організацій, органів центральної влади, народних депутатів України, які представляють Сумщину у Верховній Раді України.