Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

МАШИНОБУДІВНИЙ КЛАСТЕР, ІТ-ІНДУСТРІЯ ТА ПЕРЕРОБКА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ МОЖУТЬ СТАТИ ПРІОРИТЕТНИМИ НАПРЯМКАМИ ЩОДО СМАРТ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ НА СУМЩИНІ

Представники влади, бізнесу, науковці та громадські експерти визначали основні напрямки розвитку Сумської області щодо смарт спеціалізації під час засідання «круглого столу»

Як повідомила голова Департаменту міжнародної співпраці Українського інституту міжнародної політики Надія АФАНАСЬЄВА, наразі пілотними областями щодо впровадження смарт спеціалізації є Харківська, Запорізька та Одеська, ще планується впровадити ці європейські практики у 12 регіонах України.

«Захід організовується у рамках ініціативи «Запуск регіонів», яку спрямовано на підтримку сталого регіонального розвитку із застосуванням інноваційних підходів та кращих практик країн-членів ЄС. – Ми допомагаємо областям, з якими працюємо, обрати ті напрямки, куди вони будуть першочергово вкладати кошти, щоб розвивати їх», – зазначила Надія Афанасьєва.

«Ми розуміємо, що наша Сумщина має конкурувати своїми товарами на глобальному ринку, – розповів керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час засідання «круглого столу» «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу і науки». – Тому сьогодні ми зібрали експертне середовище, яке і визначатиме ті унікальні фішки, ті напрямки, куди в нашому регіоні слід вкладати кошти перш за все, щоб їх осучаснити. Адже від цього у найближчому майбутньому залежатиме в тому числі й економічний розвиток області».

За словами Дмитра Живицького, для Сумської області пріоритетними напрямками можуть стати машинобудування, ІТ-сектор, туристична галузь та переробка сільськогосподарської продукції.