Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА СУМЩИНІ ВИЗНАЧАЛИ ПРОЄКТИ, ЯКІ МАЮТЬ ФІНАНСУВАТИСЯ З ДЕРЖАВНОГО ФОНДУ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, зазначено, що змінами, внесеними до Держбюджету 13 квітня 2020 року, було, зокрема, змінено обсяг фінансування проєктів з ДФРР

Обсяг фінансування проєктів з ДФРР на 2020 рік в Україні зменшено з 7,5 до 4,9 млрд гривень. На Сумщині цей показник знизився з 244 мільйонів 291 тисячі 704 гривень до 204 мільйонів 279 тисяч 728 гривень.

Нагадаємо, Законом від 13 квітня 2020 року «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» закладено фонд на боротьбу з COVID-19 в розмірі 64,9 млрд грн. Документом також було передбачено скорочення ряду видатків, в тому числі зменшено фонди – ДФРР, Фонд енергоефективності тощо.

У ході засідання керівник апарату облдержадміністрації Ігор КАЛЬЧЕНКО повідомив, що членами комісії було підтримано 14 перехідних проєктів, що фінансувалися у минулих роках, і в цьому році мають бути завершені. Загальна сума реалізації цих проєктів – 111 мільйонів 690 тисяч гривень.

Зокрема це ІІ черга будівництва Сумської обласної клінічної лікарні (м. Суми, вул. Ковпака, 18), реконструкція Шосткинського НВК, капітальний ремонт Воронізької амбулаторії в Шосткинському районі, реконструкція Краснопільської ЗОШ (інженерні мережі та оздоблення приміщень), капітальний ремонт Роменської ЗОШ тощо.

Крім того, решту коштів було розподілено на проекти ДФРР, які подавали громади в цьому році. Але у зв’язку із доведеним Сумщині показником у сумі 204 мільйони 279 тисяч 728 гривень, що на 40 мільйонів менше, виникла необхідність зменшити кількість проектів з дотриманням черговості, яка вже була проголосована на минулому засіданні регіональної комісії. Тож на 9 проєктів, поданих громадами цьогоріч, було розподілено 90 мільйонів 546 тисяч 665 гривень.

Громади подавали проєкти за трьома напрямками: перший – енергозбереження в закладах освіти та охорони здоров’я, другий – розвиток спортивної інфраструктури і третій – інші проекти.

За результатами засідання було вирішено рекомендувати облдержадміністрації схвалені регіональною комісією пропозиції до переліку інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2020 році, подавати на розгляд державної комісії при Мінрегіоні.

Нагадаємо, Уряд доручив головам облдержадміністрацій, Міністерству розвитку громад та територій та Міністерству фінансів до 5 травня затвердити уточнені переліки об’єктів для фінансування з ДФРР на засіданнях регіональних комісій, до 11 травня подати на схвалення Уряду та забезпечити реалізацію. Глава Уряду Денис ШМИГАЛЬ на селекторній нараді 28 квітня повідомив, якщо держава успішно вийде з коронакризи, велика ймовірність того, що обсяг ДФРР буде повернуто до початкового стану, тобто до 7,5 млрд грн. Тож ймовірно, що показник для Сумщини відповідно теж збільшиться.