Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРЕЗЕНТУВАЛИ СТРАТЕГІЮ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Як зазначив Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, це план спільних дій на найближчі три роки. В основі – ідеї, рекомендації, побажання та пропозиції мешканців і керівників громад, військових, бізнесу, аграрного сектору, промисловості

Це «польовий» документ, який писався не теоретиками, а людьми, які живуть і працюють на Сумщині, обговорювався з експертами європейського рівня. Стратегія складається з трьох основних пунктів: сценаріїв розвитку області, стратегічного бачення і каталогу проєктних ідей.

«Якщо дуже просто, то ми прописали варіанти, як буде жити і працювати Сумщина, якщо війна закінчиться до кінця року, через рік, або ж буде затяжною. Проблеми і втрачені можливості – це водночас, і нові перспективи. Більшість із них відображена у розділі проєктних ідей. Адже ми націлені не тільки відновити втрачений потенціал, а й примножити здобутки», – зазначив керівник Сумської обласної адміністрації.

За його словами, найперше, чому приділяється і надалі буде приділятися увага – це безпека: укріплення кордонів, підтримка військових, енергетична незалежність та інше. Другий аспект – розвиток економіки: промисловий комплекс, аграрний сектор і економічні інновації.

«Очевидно, щоби допомагати армії, виплачувати заробітні плати, пенсії, соціальні допомоги, відновлювати зруйновані рашистами міста та села, нам потрібно вчасно сіяти і збирати врожай, створювати робочі місця, відновлювати роботу підприємств, відкривати нові, залучати інвестиції. Для цього маємо розвивати «Людський потенціал» – це один з найголовніших напрямків стратегічного бачення», – наголосив Дмитро Живицький.

«І про що це для мене? – логічне запитання від людей, які вперше знайомляться зі Стратегією. Відповім: про наше з вами життя – у кожному рядку, адже всі вони прописані заради мешканців Сумщини. Але і реалізовані можуть бути тільки спільно. Перші кроки на цьому шляху вже зроблені: успішно проведена посівна кампанія, відновлюється робота підприємств, триває відновлення зруйнованих ворогом об’єктів критичної інфраструктури. Працюємо далі!», – резюмував керівник обласної військової адміністрації.

З повним варіантом Стратегії можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3omxZUS.