Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СУМЩИНА СВОЄЧАСНО ПРИЙНЯЛА ЗБАЛАНСОВАНИЙ БЮДЖЕТ НА 2019 РІК

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час апаратної наради зазначив, що своєчасне прийняття бюджету дозволяє вступити в новий рік з постійним розписом, тобто вже з січня всі галузі зможуть почати використовувати капітальні видатки, що передбачені бюджетом-2019

Заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ відмітив те, що бюджет області прийнятий абсолютною більшістю голосів депутатів. «Пріоритетними галузями залишаються освіта, охорона здоров’я, спорт та ремонт доріг, – говорив доповідач. – Загальний обсяг бюджету складає понад 6,6 млрд. гривень, з яких 1,1 млрд. гривень (16,5%) – власні надходження».

Окремо Вадим Акпєров відзначив, що на пріоритетні галузі збільшено суму капітальних видатків майже втричі: якщо в минулому році сума становила близько 40 млн. гривень, то на наступний передбачено більше 120 млн. гривень.

Головний кошторис Сумщини має забезпечити безперебійне функціонування бюджетних установ та закладів області:  передбачена виплата заробітної плати, оплати за енергоносії та комунальні послуги, придбання медикаментів та продуктів харчування для закладів медичного і соціального спрямування.

Нагадаємо, на черговій сесії обласної ради за обласний бюджет Сумської області на 2019 рік проголосував 51 депутат з 54 присутніх.  Загальний обсяг бюджету-2019 складає понад 6,6 млрд грн. З них 16,5%, або 1,1 млрд грн – це власні надходження. Більше 5,5 млрд – державна субвенція різного спрямування. Найбільшу суму коштів передбачено на соціальний захист: допомогу сім’ям з дітьми, субсидії та інші види допомог, на медицину. На охорону здоров’я передбачається виділити більше 800 млн грн. На розвиток сільської медицини заплановано більше 26 млн грн.